AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutununn əməkdaşları xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər + Foto May 10, 2023 | 15:00 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutununn əməkdaşları başda institutun baş direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova olmaqla Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə onun Fəxri Xiyabandakı məzarını ziyarət edib, məzarı önünə gül dəstələri qoyaraq müdrik dövlət xadiminin ruhuna dualar oxuyublar. Daha sonra institutun əməkdaşları Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı üzərinə gül dəstələri qoyaraq onun xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.

Сотрудники Института молекулярной биологии и биотехнологий посетили могилу общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева + Фото Мая 10, 2023 | 15:00 / Важные события
Сотрудники Института молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР, в том числе генеральный директор института, вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова, посетили могилу Гейдара Алиева - основоположника и основателя Азербайджанского государства, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера нашей нации. По случаю 100-летия Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения были возложены цветы к могиле мудрого государственного деятеля и почтена его память. Позже сотрудники института почтили память супруги "Улу Ондер", выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, возложив цветы на ее могилу.