Biologiya Problemləri üzrə Elmi Şuranın iclasında 34 dissertasiya mövzusu təsdiqlənib + Foto Fev 20, 2019 | 16:39 / Konfranslar, iclaslar
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Biologiya Problemləri üzrə Elmi Şurasının cari ildə ilk iclası keçirilib.
Akademik İradə Hüseynovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda 20-si elmlər doktorluğu, 20-si isə fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ümumilikdə 40 dissertasiya mövzusu müzakirə edilib.
Müzakirələrdə şuranın elmi katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov, şuranın üzvləri - akademik Validə Əlizadə, AMEA-nın müxbir üzvləri - Xəlil Qasımovİlham Ələkbərov, biologiya üzrə elmlər doktorları - Səftər SüleymanovSəyyarə İbadullayevaElman İsgəndərYaşar Feyziyev, Arif Mehdiyev, prof. Canbaxış Nəcəfov və digərləri iştirak edərək, mövzularla bağlı fikir və təkliflərini səsləndiriblər.
İclasda müzakirə edilən 40 mövzudan 16-sı elmlər, 18-i fəlsəfə doktoru üzrə olmaqla 34 mövzu müəyyən dəyişikliklər edilməklə təsdiqlənib, 6 mövzu isə yenidən baxılması üçün uyğun təşkilatlara qaytarılıb.

34 dissertation themes were approved at the meeting of the Scientific Council on Biological Problems + Photo Feb 20, 2019 | 16:39 / Conferences, assemblies
The first meeting of the Scientific Council on Biological Problems of the Scientific Research Coordination Council of the Republic of Azerbaijan of the current year was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS. At the meeting chaired by academician Irada Huseynova, 40 dissertation themes- 20 of them preparation for doctor of sciences, 20 of them preparation for PhD were discussed.
Scientific secretary of the council, correspondent member of ANAS Panah Muradov, members of the council academician Valida Alizade, correspondent members of ANAS Khelil Gasimov, Ilham Alakbarov, doctors in biological sciences Saftar Suleymanov, Sayyara Ibadullayeva, Elman Isgender, Yashar Feyziyev, Arif Mehdiyev, prof. Janbakhish Necefov and others shared their ideas and suggestions on the issues.
Out of the 40 discussed themes, 34 themes-16 of them doctors of sciences, 18 of them PhD were approved by making certain changes, 6 titles were returned to appropriate institutions for review.