MBBİ-nin əməkdaşı Ümumrusiya Gənc alim və tələbə elmi cəmiyyətinin “Müasir dövrün gənci” adlı XI Qurultayında iştirak edib + Foto İyl 03, 2023 | 10:00 / Ezamiyyətlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi Bayramova Nərgiz 21.06.2023-24.06.2023 tarixlərində Rusiya Federasiyasının Nijni Novqorod şəhərində elmi ezamiyyətdə olub. Ezamiyyənin məqsədi Ümumrusiya Gənc alim və tələbə elmi cəmiyyətinin “Müasir dövrün gənci” adlı XI Qurultayında iştirak etmək olub. 2023-cü ildə Rusiya Federasiyasının Nijni Novqorod şəhərinin Gənclər paytaxtı elan olunması ilə əlaqədar olaraq, qurultay məhz bu şəhərdə keçirilirib. Dörd gün davam edən qurultayda müxtəlif ölkələrdən (Özbəkistan, Qırğızıstan, Belarusiya və s.) 1000-dən çox gənc iştirak edib. Qurultayın əsas məqsədi elmin populyarlaşdırılması, daha erkən yaşlardan elmə həvəsin artırılması, gənc tədqiqatçıların elmi fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması məqsədilə görülən işlərin mübadiləsi, gələcək üçün yeni fəaliyyət planlarının hazırlanması istiqamətində fikirlərin müzakirəsi olub. Azərbaycanın  gənc alim və tədqiqatçılarını təmsil edən MBBİ-nin elmi işçisi Bayramova Nərgiz gənclərin elmdəki rolu və gələcək perspektivləri barəsində keçirilən müzakirələrdə fəal iştirak edib.

An employee of IMBB participated in the 11th Congress of the All-Russian Young Scientist and Student Scientific Society called "Youth of the Modern Era" + Photo Jul 03, 2023 | 10:00 / Scientific mission
Bayramova Nargiz, a researcher at the Bioadaptation Laboratory, Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was on a scientific mission in Nizhny Novgorod, Russia, on 21.06.2023-24.06.2023. The purpose of the visit was to participate in the 11th Congress of the All-Russian Young Scientist and Student Scientific Society called "Youth of the Modern Era". In connection with the declaration of the city of Nizhny Novgorod as the Youth Capital of the Russian Federation in 2023, the congress was held in this city. Over 1,000 young people from different countries (Uzbekistan, Kyrgyzstan, Belarus, etc.) participated in the four-day congress. The main purpose of the congress was to popularize science, increase enthusiasm for science from an early age, exchange work done to stimulate scientific activities of young researchers and discuss ideas in the direction of preparing new action plans for the future. Bayramova Nargiz, a researcher of IMBB, representing young scientists and researchers of Azerbaijan, actively participated in the discussions about the role of young people in science and their prospects.