AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun doktorantı ikili doktorantura proqramı çərçivəsində PhD diplomu alıb + Foto İyl 27, 2023 | 16:56 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Fransanın Monpelye Universiteti arasında imzalanmış ikili doktorantura proqramı çərçivəsində AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Populyasiya genomiksi laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Fidan Hüseynova 01 dekabr 2022-ci il tarixində Monpelye Universitetində “Diş toxumasının bərpası üçün diş pulpunun  kök hüceyrələrinin angiogenik aktivləşməsi” mövzusunda  dissertasiya işini uğurla müdafiə edib. O, 23 iyun – 03 iyul 2023-cü il tarixlərində elmi rəhbəri Dr. Veronique Barragan-Monteronun dəvəti ilə Monpelye Universiteti tərəfindən məzun günü münasibəti ilə təşkil olunan “Cérémonıe de remıse de dıplômes de doctorat 2022’’ adlı tədbirə qatılıb. Tədbir zamanı universitetin prezidenti Philippe Auge, Occitanie akademik bölgəsinin ali təhsil, tədqiqat və innovasiyalar üzrə rektor müavini Xaled Bouabdallah, Monpelye şəhərinin meri cənab Sebastian Cote, universitetin nəzdində fəaliyyət göstərən Doktorantura kollecinin direktoru Gilles Subra, kimya və biologiya elmləri üzrə doktorantura məktəbinin direktoru Sofia Kossidia və digər fəxri qonaqların iştirakı ilə məzunlara təntənəli şəkildə PhD diplomları təqdim olunub. Səfər çərçivəsində Fidan Hüseynova Monpelye Universitetinin Biomühəndislik və nanoelmlər laboratoriyasında, eyni zamanda Universitetin Kimya məktəbi kosmetologiya laboratoriyasında olub, prof. F.Cuisinier və Dr. V.Barragan-Montero ilə görüşərək gələcəkdə birgə əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə edilib.

The doctoral student of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies received a Ph.D. diploma within the framework of the dual doctoral program + Photo Jul 27, 2023 | 16:56 / Important events
Fidan Huseynova, a junior researcher at the Population Genomics Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies successfully defended her dissertation "Angiogenic activation of dental pulp stem cells for tooth tissue regeneration" at the University of Montpellier on December 1, 2022. She conducted the dissertation work within the framework of the dual doctoral program signed between the Azerbaijan National Academy of Sciences and the University of Montpellier, France. By the invitation of her scientific supervisor, Dr. Veronique Barragan-Montero she participated in the "Cérémonée de remîse de diplômes de doctorat 2022" event organized by the University of Montpellier on the occasion of the graduation day, on June 23 - July 3. Ph.D. diplomas were ceremonially presented to the graduates in the event where the president of the university, Philippe Auge, the vice-rector for higher education, research, and innovation of the academic region of Occitanie, Khaled Bouabdallah, the mayor of Montpellier, Mr. Sebastien Cote, the director of the Doctoral College operating under the university, Gilles Subra, the director of the Doctoral School of Chemical and Biological Sciences, Sofia Kossidia and other honored guests participated. Within the framework of the visit, Fidan Huseynova was in the Bioengineering and Nanosciences Laboratory of the University of Montpellier, as well as the Cosmetology Laboratory of the Chemistry School of the University, she met with Prof. F.Cuisinier və Dr. V.Barragan-Monter and discussed future cooperation opportunities.