MBBİ-də Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilib + Foto Noy 07, 2023 | 09:41 / Mühüm hadisələr
Noyabrın 6-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib. Əvvəlcə 2023-ci tədris ilində doktoranturaya və dissertanturaya daxil olan doktorant və dissertantların dissertasiya mövzuları müzakirə olunaraq onlara elmi rəhbərlərin təyin olunması məsələsinə baxılıb. Sonra Xloroplastların fotokimyası, Hüceyrənin membran sistemləri və Fotobioenergetika laboratoriyalarının illik hesabatları dinlənilib. Laboratoriya müdirləri - AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov, biologiya elmləri doktorları Səftər Süleymanov və Yaşar Feyziyev cari ildə aparılmış elmi tədqiqatlar, əldə olunan nəticələr, çap olunmuş elmi əsərlər, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə iştirak və kadr hazırlığı haqqında şura üzvlərinə ətraflı məlumat veriblər. İclasada həmçinin Veteranlar Şurasının sədri AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov şuranın 2023-cü ildəki fəaliyyətindən bəhs edib.
Sonra hesabatlar ətrafında müzakirələr aparılıb, təkliflər verilib və laboratoriyaların fəaliyyətləri qənaətbəxş hesab edilərək hesabatlar qəbul edilib.

The regular meeting of the Scientific Council was held + Photo Nov 07, 2023 | 09:41 / Important events
On November 6, the next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA. The general director of the Institute academician Irada Huseynova opened the meeting and informed the council members about the issues on the agenda.
First, the dissertation topics of the PhD students entering the doctoral and dissertation studies in the 2023 academic year were discussed and the issue of appointing their scientific supervisors was considered. Then the annual reports of the laboratories of the Photochemistry of chloroplasts, Cell membrane systems and Photobioenergetics were heard. Head of the laboratories - corresponding member of ANAS Ibrahim Azizov, doctors of biological sciences Safter Suleymanov and Yashar Feyziyev gave detailed information to the members of the council about the scientific research conducted in the current year, the obtained results, published scientific works, participation in local and international events and staff training. At the meeting, the Chairman of the Veterans' Council, corresponding member of ANAS, Ibrahim Azizov, spoke about the activities of the council in 2023.
Then discussions were held around the reports, suggestions were made and the reports were accepted considering the activities of the laboratories as satisfactory.