Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbələri MBBİ-nin laboratoriyaları ilə tanış olublar + Foto Noy 29, 2023 | 11:59 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının nəzdində “Qida mühəndisliyi” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alan tələbələr AR ETM Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. İnstitutun rəhbərliyi tərəfindən tələbələrə konkret praktik vərdişlərin aşılanması məqsədilə laboratoriya məşğələlərinin keçirilməsi üçün şərait yaradılmışdır. Tələbələri müşaiyət edən müəllimlər, Mühəndislik və tətbiqi elmlər kafedrasının əməkdaşları b.ü.f.d., dosent Nazilə Axundova və t.e.ü.f.d., dosent Natəvan Qədimova gənclərin bir mütəxəssis kimi formalaşmasında təhsil və təcrübənin əlaqələndirilməsinin zəruriliyindən bəhs ediblər. UNEC-in tələbələri MBBİ-nin Bioadaptasiya, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Populyasiya genomiksi, Bitki biotexnologiyası, Hüceyrənin membran sistemləri və Fotobioenergetika laboratoriyaları ilə tanış olublar. Biologia elmləri doktoru Yaşar Feyziyev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Samirə Rüstəmova, Səmra Mirzəyeva, Nərgiz Sultanova, Nərgiz Bayramova, Mahirə Məmmədova, Nahidə Əliyeva, Ulduzə Qurbanova və Lalə Axundova UNEC-in tələbələrinə müasir avadanlıqlar, tədqiqat metodları və laboratoriyalarda aparılan elmi tədqiqat işləri haqqında ətraflı məlumat veriblər.

Students of Azerbaijan State University of Economics got acquainted with the laboratories of IMBB + Photo Nov 29, 2023 | 11:59 / Important events
The undergraduate students majoring in the specialty "Food Engineering" under the Department of "Engineering and Applied Sciences" of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. The teachers accompanying the students, the employees of the Department of Engineering and Applied Sciences, associate professor Nazila Akhundova and associate professor Natavan Gadimova spoke about the necessity of coordinating theoretical and practical education in the formation of young persons as specialists. UNEC students got acquainted with Bioadaptation, Enzymology of Photosynthetic Carbon Assimilation, Population Genomics, Plant biotechnology, Cell Membrane Systems and Photobioenergetics laboratories of IMBB. Doctor of Biological Sciences Yashar Feyziyev, PhDs in Biology Samira Rustamova, Samra Mirzayeva, Nargiz Sultanova, Nargiz Bayramova, Mahira Mammadova, Nahida Aliyeva, Ulduza Gurbanova and Lala Akhundova gave detailed information on modern equipment, research methods and scientific research conducted in laboratories.