Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbələri MBBİ-nin laboratoriyaları ilə tanış olublar + Foto Noy 29, 2023 | 11:59 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının nəzdində “Qida mühəndisliyi” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alan tələbələr AR ETM Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. İnstitutun rəhbərliyi tərəfindən tələbələrə konkret praktik vərdişlərin aşılanması məqsədilə laboratoriya məşğələlərinin keçirilməsi üçün şərait yaradılmışdır. Tələbələri müşaiyət edən müəllimlər, Mühəndislik və tətbiqi elmlər kafedrasının əməkdaşları b.ü.f.d., dosent Nazilə Axundova və t.e.ü.f.d., dosent Natəvan Qədimova gənclərin bir mütəxəssis kimi formalaşmasında təhsil və təcrübənin əlaqələndirilməsinin zəruriliyindən bəhs ediblər. UNEC-in tələbələri MBBİ-nin Bioadaptasiya, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Populyasiya genomiksi, Bitki biotexnologiyası, Hüceyrənin membran sistemləri və Fotobioenergetika laboratoriyaları ilə tanış olublar. Biologia elmləri doktoru Yaşar Feyziyev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Samirə Rüstəmova, Səmra Mirzəyeva, Nərgiz Sultanova, Nərgiz Bayramova, Mahirə Məmmədova, Nahidə Əliyeva, Ulduzə Qurbanova və Lalə Axundova UNEC-in tələbələrinə müasir avadanlıqlar, tədqiqat metodları və laboratoriyalarda aparılan elmi tədqiqat işləri haqqında ətraflı məlumat veriblər.

Студенты Азербайджанского Государственного Экономического Университета ознакомились с лабораториями ИМББ + Фото Ноя 29, 2023 | 11:59 / Важные события
Студенты, получившие степень бакалавра по специальности «Пищевая инженерия» при кафедре «Инженерные и прикладные науки» Азербайджанского Государственного Экономического Университета (UNEC) посетили Институт молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР.  Руководством института были созданы условия для проведения лабораторных занятий с целью привития студентам конкретных практических навыков.  Преподаватели - сотрудники кафедры инженерных и прикладных наук, доцент Назила Ахундова и доцент Натаван Гадимова рассказали о необходимости координации образования и опыта в формировании молодых людей как специалистов. В ИММБ студенты UNEC   ознакомились с лабораториями Биоадаптации, Энзимологии фотосин-тетической ассимиляции углерода, Популяционной геномики, Биотехнологии растений, Мембранных систем клетки и Фотобиоэнергетики.  Доктор биологических наук Яшар Фейзиев, кандидаты биологических наук Самира Рустамова, Самра Мирзаева, Наргиз Султанова, Махира Мамедова, Нахида Алиева и Улдуза Гурбанова, молодые исследователи Наргиз Байрамова и Лала Ахундова дали информацию студентам UNEC о современном оборудовании, методах исследования и научных исследованиях, проводимых в лабораториях