Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının əməkdaşları Yıldız Texniki Universitetinin bioinformatika üzrə təşkil etdiyi kursda iştirak ediblər + Foto Dek 18, 2023 | 10:14 / Mühüm hadisələr
Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının elmi işçisi Günay İsmayılova və kiçik elmi işçi Aygün Sadiqova 9-10 dekabr tarixlərində onlayn təşkil olunmuş “Uygulamalı Temel Bioinformatik Kursu” mövzusunda təlimdə iştirak ediblər. Təlim zamanı Yıldız Texniki Universitetinin dosenti Dr. Sevgi Maraklı, Yeni Yüzyıl Universitetinin dosenti Dr. Emre Yörük və araşdırmaçı Özləm Səfər tərəfindən Bioinformatika Verilənlər Bazası, statistika proqramlar, zülal , RNT, SNP və haploidlərin statistik analizi, GNU/Linux və R studio dilləri, yeni nəsil ardıcıllıqlar haqqında ətraflı məlumatlar verilib.

Сотрудники лаборатории биотехнологии растений ИМББ приняли участие в курсе биоинформатики, организованном Техническим университетом Йылдыз, Турция + Фото Дек 18, 2023 | 10:14 / Важные события
Научный сотрудник лаборатории биотехнологии растений Гюнай Исмайлова и младший научный сотрудник Айгюн Садыгова приняли участие в тренинге «Прикладной базовый курс биоинформатики», организованном онлайн 9-10 декабря Техническим университетом Йылдыз, Турция.  Во время обучения доцент Технического университета Йылдыз д.  Севги Мараклы, доцент Университета Нового века, доктор.  Эмре Йорук и исследователь Озлам Сафар предоставили подробную информацию о базе данных биоинформатики, статистических программах, статистическом анализе белков, РНК, SNP и гаплоидах, студийных языках GNU/Linux, и R и определении последовательности   ДНК с применением секвенирования нового поколения (NGS).