Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı dosent elmi adına layiq görülüb + Foto Yan 12, 2024 | 09:04 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı, b.ü.f.d. Mayaxanım Xanışovaya “2411.02-Bitki Fiziologiyası” ixtisası üzrə dosent elmi adı verilib.
Mayaxanım Xanışova 2012-ci ildə “Bəzi bərk və yumşaq buğda nümunələrinin şoranlığa davamlılığının fizioloji və genetik xüsusiyyətləri” mövzusunda dissertasiya işini uğurla müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini alıb.
Alim 50-dən çox məqlənin, o cümlədən, Web of Science bazasında indeksləşən impakt faktorlu jurnallarda nəşr olunan 4 məqalənin müəllifidir.
Dosent Mayaxanım Xanışova hazırda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturada təhsilini davam etdirir.

The employee of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies was awarded the scientific title of associate professor + Photo Jan 12, 2024 | 09:04 / Important events
By the decision of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, an employee of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education, PhD in Biology Mayakhanim Khanishova was awarded the scientific title of associate professor in the specialty "2411.02-Plant Physiology".
In 2012, Mayakhanim Khanishova successfully defended her thesis on "Physiological and genetic characteristics of salinity resistance of some durum and soft wheat samples" and received a Ph.D. degree in biology.
The scientist is the author of more than 50 articles, including 4 articles published in impact factor journals indexed in the Web of Science database.
Associate Professor Mayakhanim Khanishova is currently continuing her doctorate studies for the preparation of a doctor of sciences at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies.