Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı dosent elmi adına layiq görülüb + Foto Yan 12, 2024 | 09:04 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı, b.ü.f.d. Mayaxanım Xanışovaya “2411.02-Bitki Fiziologiyası” ixtisası üzrə dosent elmi adı verilib.
Mayaxanım Xanışova 2012-ci ildə “Bəzi bərk və yumşaq buğda nümunələrinin şoranlığa davamlılığının fizioloji və genetik xüsusiyyətləri” mövzusunda dissertasiya işini uğurla müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini alıb.
Alim 50-dən çox məqlənin, o cümlədən, Web of Science bazasında indeksləşən impakt faktorlu jurnallarda nəşr olunan 4 məqalənin müəllifidir.
Dosent Mayaxanım Xanışova hazırda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturada təhsilini davam etdirir.

Сотруднику Института молекулярной биологии и биотехнологий присвоено ученое звание доцента + Фото Янв 12, 2024 | 09:04 / Важные события
Решением Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики сотруднику Института молекулярной биологии и биотехнологий Министерства науки и образования, доктору философии по биологии Маяханым Ханышовой присвоено ученое звание доцента по специальности «2411.02-Физиология растений».В 2012 году Маяханым Ханишова успешно защитила кандидатскую диссертацию на тему «Физиолого-генетические особенности солеустойчивости некоторых образцов твердой и мягкой пшеницы» и получила степень доктора философии по биологии.М. Ханышова является автором более 50 статей, 4 из которых, опубликованы в журналах, индексируемых в базе данных Web of Science.Доцент Маяханым Ханышова в настоящее время продолжает обучение в докторантуре Института молекулярной биологии и биотехнологий.