Bu gün Gənclər Günüdür. Bütün həmyaşıdlarımı təbrik edirəm. Lənkəran şəhəri “Gənclər Paytaxtı” elan olunub. Bu, cənub bölgəsində yaşayan gənclərin özünü ifadə etmək üçün böyük fürsətdir.
Bu sözləri Lənkəranda AZƏRTAC-ın bölgə müxbirinə açıqlamasında İngiltərənin Oksford Universitetində onkologiya üzrə doktorantura təhsili alan yeganə azərbaycanlı tələbə, Prezident mükafatına layiq görülən Gülnar Abdullayeva bildirib.
“Gənclər üçün Prezident mükafatına layiq görüldüyüm üçün böyük qürur hissi duyuram. Mən bütün gənclərə əzmkar olmalarını, vaxtlarını səmərəli keçirmələrini, Azərbaycanı təmsil edərək elmimizə töhfə vermələrini arzulayıram”, - deyə o əlavə edib.

Today is Youth Day. I congratulate all my peers. The city of Lankaran was declared the "Capital of Youth". This is a great opportunity for youth in the southern region to prove themselves.
Gulnar Abdullayeva, the only Azerbaijani student studying oncology at England's Oxford University, who received the Presidential Award, said these words in a statement to the regional correspondent of AZERTAC in Lankaran.
"I am very proud to receive the Presidential Award for Youth. I wish all young people to be persistent, spend their time effectively, and contribute to our science by representing Azerbaijan," she added.