AMEA nümayəndələri Ordubad şəhərində akademik Rəhim Rəhimovun 100 illik yubileyi münasibətilə “Elm parkı”nın salınması mərasimində iştirak ediblər + Foto Apr 19, 2024 | 13:55 / Mühüm hadisələr
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Naxçıvan Dövlət Universiteti və Azərbaycan Milli Onkologiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Naxçıvan Dövlət Universitetində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, tibb elmləri doktoru, professor, Əməkdar elm xadimi, “Şöhrət” ordenli Rəhim Rəhimovun anadan olmasının 100 illiyinə həsr edilmiş “Nəsillərə nümunə” adlı yubiley konfransı keçirilib.
Konfrans çərçivəsində alimin doğulduğu Ordubad şəhərində adına verilmiş küçədə “Elm parkı” salınıb.
Mərasimdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Rəyasət Heyəti aparatının şöbə müdirləri və Akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarından nümayəndələr də iştirak ediblər.

Представители НАНА приняли участие в церемонии закладки «Парка науки» по случаю 100-летия академика Рагима Рагимова в Ордубаде + Фото Апр 19, 2024 | 13:55 / Важные события
Как мы сообщали, при совместной организации Национальной академии наук Азербайджана, Нахчыванского государственного университета и Азербайджанского национального центра онкологии в Нахчыванском государственном университете состоялась юбилейная конференция «Пример для поколений», посвященная 100-летию со дня рождения действительного члена Национальной академии наук Азербайджана, доктора медицинских наук, профессора, заслуженного деятеля науки, обладателя ордена «Шохрат» Рагима Рагимова.
В рамках конференции на улице имени учёного в городе Ордубад, где учёный родился, был заложен «Парк науки».
В церемонии также приняли участие президент НАНА академик Иса Габиббейли, члены Президиума НАНА, заведующие отделами аппарата Президиума и представители научных учреждений и организаций Академии.