AMEA nümayəndələri Ordubad şəhərində akademik Rəhim Rəhimovun 100 illik yubileyi münasibətilə “Elm parkı”nın salınması mərasimində iştirak ediblər + Foto Apr 19, 2024 | 13:55 / Mühüm hadisələr
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Naxçıvan Dövlət Universiteti və Azərbaycan Milli Onkologiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Naxçıvan Dövlət Universitetində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, tibb elmləri doktoru, professor, Əməkdar elm xadimi, “Şöhrət” ordenli Rəhim Rəhimovun anadan olmasının 100 illiyinə həsr edilmiş “Nəsillərə nümunə” adlı yubiley konfransı keçirilib.
Konfrans çərçivəsində alimin doğulduğu Ordubad şəhərində adına verilmiş küçədə “Elm parkı” salınıb.
Mərasimdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Rəyasət Heyəti aparatının şöbə müdirləri və Akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarından nümayəndələr də iştirak ediblər.

Representatives of ANAS took part in the construction ceremony of "Science Park" on the occasion of the 100th anniversary of Academician Rahim Rahimov in Ordubad. + Photo Apr 19, 2024 | 13:55 / Important events
As we reported, The jubilee conference "Example for generations" dedicated to the 100th anniversary of the birth of Rahim Rahimov, active member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, doctor of medical sciences, professor, Honored Scientist, recipient of the "Shohrat" Order, organised by the Azerbaijan National Academy of Sciences, Nakhchivan State University and the Azerbaijan National Oncology Center was held at Nakhchivan State University. Within the framework of the conference, a "Science Park" was built on the street named after the scientist in the city of Ordubad, where the scientist was born.
Academician Isa Habibbeyli, President of ANAS, members of the Presidium of ANAS, heads of departments of the Presidium and representatives of scientific institutions and organizations of the Academy also participated in the ceremony.