MBBİ-nin əməkdaşları Quba rayonu Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunda elmi ezamiyyətdə olublar + Foto Apr 24, 2024 | 14:33 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitunun Bitki Biotexnologiyası laboratoriyasının müdiri b.ü.f.d. Mahirə Məmmədova, elmi işçilər  Aygün Sadiqova, Günay İsmayılova, böyük laborant Həcər Nağıyeva 22.04.2024 -23.04.2024 tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Quba rayonu Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunda elmi ezamiyyətdə olublar. İnstitutlar arasında bağlanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində MBBİ-nin əməkdaşları Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutun direktoru İlham Qaraqurbanlı və elmi işlər üzrə direktor müavini Sevil Süleymanova ilə görüş keçirərək birgə əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər. Fındıq bitkisinin biotexnoloji  üsullarla çoxaldılması istiqamətində elmi tədqiqatların aparılması məqsədi ilə hər iki institutun elmi işçilərindən təşkil olunan işçi qrupun birgə fəaliyyəti ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Daha sonra MBBİ-nin əməkdaşları Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutun elmi fəaliyyəti və infrastrukturu ilə ətraflı tanış olublar.

Employees of the institute were on secondment to the Research Institute of Fruit and Tea Growing of the Guba district + Photo Apr 24, 2024 | 14:33 / Scientific mission
Head of the laboratory of Plant biotechnology PhD Mahira Mammadova, researchers  Aygun Sadigova, Gunay Ismayilova, and senior laboratory assistant Hajar Naghiyeva were on secondment to the Research Institute of Fruit and Tea Growing of the Guba district on 22.04.2024 -23.04.2024. Within the framework of the cooperation agreement concluded between the institutes, the employees of MBBI held a meeting with the director of the Research Institute of Fruit and Tea Growing Ilham Garagurbanli and deputy director for scientific affairs Sevil Suleymanova and discussed the prospects of cooperation. Discussions were held regarding the joint activity of the working group made up of the scientific staff of both institutes to conduct scientific research in the direction of breeding the hazelnut plant by biotechnological methods. Later, the employees of IMBB got acquainted in detail with the scientific activity and infrastructure of the the Research Institute of Fruit and Tea Growing.