Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları Ərzurum Texniki Universitetində keçirilən 7-ci Avrasiya Biomüxtəlifliyi Beynəlxalq Simpoziumunda iştirak ediblər + Foto Sen 11, 2024 | 11:26 / Konfranslar, iclaslar
Biomüxtəliflik mövzusunda çalışan tədqiqatçıları bir araya gətirmək məqsədi ilə təşkil edilən 7-ci simpoziumun açılış proqramına Ərzurum Texniki Universitetinin rektoru Prof. Dr. Bülent Çakmak, Atatürk Universitetinin rektoru Əhməd Hacımüftüoğlu, Türkiyədən və dünyanın müxtəlif yerlərindən gələn akademiklər və çoxlu sayda tələbə qatılıb. İki gün davam edən simpoziumda bioinformatika, biotexnologiya, mikrobial biomüxtəliflik, şəhər biomüxtəlifliyi, Yaşıl Enerji Texnologiyalarının biomüxtəlifliyə təsiri, genetik ehtiyatlar, bioremediasiya və bir çox başqa mövzular ekspertlər və akademiklər tərəfindən müzakirə olunub. Bitki biotexnologiyasi laboratoriyasinin elmi isciləri Aygun Sadiqova, Gunay ismaylova və doktorant Vüsalə Cəfərova konfransda öz təqdimatları ilə müvəffəqiyyətlə çıxış ediblər.

Employees of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies participated in the 7th Eurasian Biodiversity International Symposium held at Erzurum Technical University + Photo Sep 11, 2024 | 11:26 / Conferences, assemblies
Rector of Erzurum Technical University Prof. Dr. Bulent Chakmak, rector of Ataturk University Ahmet Hajimuftuoghlu, academicians from Turkiye and different parts of the world, and a large number of students participated in the opening program of the 7th symposium organized to bring together researchers working on biodiversity. Bioinformatics, biotechnology, microbial biodiversity, urban biodiversity, the impact of Green Energy Technologies on biodiversity, genetic resources, bioremediation, and many other topics were discussed by experts and academicians in the two-day symposium. Research fellows of the Laboratory of Plant Biotechnology Aygun Sadigova, Gunay Ismaylova and PhD student Vusala Jafarova successfully presented their presentations at the conference.