MBBİ-də “Biokimya” ixtisası üzrə dissertasiya işinin elmi seminarda müzakirəsi keçirilib + Foto Dek 18, 2024 | 15:25 / Seminarlar
Dekabrın 18-də AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi Naimə Niyazovanın "Tomat sortlarının (solanum lycopersıcum l.) quraqlıq stresı, rehidratasiya və potensial biostimulyatorların təsirinə cavab reaksiyalarının tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işinin ED 1.25 Dissertasiya şurasının elmi seminarında müzakirəsi keçirilib. 2406.02-“Biokimya” ixtisasında biologiya elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən dissertasiya işinin elmi rəhbəri akademik İradə Hüseynovadır. Naimə Niyazova dissertasiyanın əsas müddəalarını şərh edib və mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb. Şura üzvləri iddiaçıya öz təkliflərini bildirərək işin mövzusunun müasirliyini, aktuallığını, elmi və praktiki əhəmiyyətini qeyd ediblər. Səsvermənin nəticəsinə əsasən Naimə Niyazovanın dissertasiya işinin əsas müdafiəyə buraxılması haqqında qərar qəbul edilib.

На научном семинаре в ИМББ состоялось обсуждение диссертационной работы по специальности «Биохимия» + Фото Дек 18, 2024 | 15:25 / Семинары
18 декабря в ИМББ МНО АР на научном семинаре Диссертационного совета EД 1.25 обсудили диссертацию научного сотрудника Лаборатории биоадаптации Наимы Ниязовой на тему «Изучение ответной реакции сортов томата (Solanum lycopersicum L.) на засуху, регидратацию и потенциальные биостимуляторы». Руководителем диссертационной работы, представленной на соискание учёной степени доктора философии по биологии по специальности "Биохимия" является генеральный директор ИМББ академик Ирака Гусейнова. Наима Ниязова представила основные положения диссертации, а члены Совета высказали соискателю свои предложения и отметили актуальность, научную и практическую значимость диссертации. По итогам голосования было принято решение передать диссертацию Наимы Ниязовой на основную защиту.