AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib + Foto Yan 08, 2025 | 16:00 / Konfranslar, iclaslar
6 yanvar 2025-ci il tarixində AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın müafiq əmri ilə yaradılmış attestasiya komissiyası qarşısında doktorant və dissertantlar 2024-cü il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. İddiaçıların apardığı tədqiqatlar, nəticələrin yerli və xarici yüksək impakt faktorlu jurnallarda çapı, konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirakı, doktorluq imtahanlarının verilməsi məsələləri müzakirə edilib. Attestasiya komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlərin yerinə yetirilmə dərəcəsindən asılı olaraq, doktorantlar tam və şərti olaraq attestasiya olunublar.
Eyni zamanda institutun xaricdə təhsil alan doktorantları da zoom platforması üzərindən onlayn qoşularaq komissiya qarşısında tədqiqat işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər.
Komissiyanın sədri, akademik İradə Hüseynova, institutda gənc tədqiqatçıların inkişafı və elmin bu günki tələblərinə uyğun bilik və bacarıqlara yiyələnmələri üçün bütün lazımi şəraitin mövcud olduğunu vurğulayıb. O, bu imkanlardan səmərəli istifadə etməyin vacibliyini qeyd edərək, gəncləri akademik fəaliyyətlərində məsuliyyətli olmağa çağırıb. Eyni zamanda, doktorantlara dissertasiya işlərinə ciddi yanaşmağı və onları müəyyən olunmuş vaxt çərçivəsində tamamlamağı tövsiyə edib.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР прошла аттестация докторантов и диссертантов по программе подготовки докторов философии + Фото Янв 08, 2025 | 16:00 / Конференции, встречи
6 января 2025 года в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР прошла аттестация докторантов и диссертантов по программе подготовки докторов философии.
Докторанты и диссертанты отчитались о выполненной ими в 2024 году научно-исследовательской работе перед аттестационной комиссией, созданной приказом генерального директора института академика Ирады Гусейновой.  Обсуждались вопросы исследований, проводимых соискателями, результаты публикаций в местных и зарубежных журналах с высоким импакт-фактором, участие в конференциях и стажировках, итоги докторских экзаменов.  Решением аттестационной комиссии докторанты аттестовались полностью и условно в зависимости от степени выполнения работы, предусмотренной индивидуальными планами.
Докторанты института, обучающиеся за рубежом, также подключились онлайн через платформу Zoom и доложили комиссии о текущем состоянии своих исследований.
Председатель комиссии академик Ирада Гусейнова подчеркнула, что в институте созданы все необходимые условия для развития молодых исследователей и приобретения ими знаний и навыков в соответствии с сегодняшними требованиями науки.  Она отметила важность эффективного использования этих возможностей и призвала молодежь ответственно относиться к своей академической деятельности.  При этом, академик Ирада Гусейнова посоветовала молодым исследователям серьезно отнестись к диссертационной работе и выполнить ее в установленные сроки