AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib + Foto Yan 08, 2025 | 16:00 / Konfranslar, iclaslar
6 yanvar 2025-ci il tarixində AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın müafiq əmri ilə yaradılmış attestasiya komissiyası qarşısında doktorant və dissertantlar 2024-cü il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. İddiaçıların apardığı tədqiqatlar, nəticələrin yerli və xarici yüksək impakt faktorlu jurnallarda çapı, konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirakı, doktorluq imtahanlarının verilməsi məsələləri müzakirə edilib. Attestasiya komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlərin yerinə yetirilmə dərəcəsindən asılı olaraq, doktorantlar tam və şərti olaraq attestasiya olunublar.
Eyni zamanda institutun xaricdə təhsil alan doktorantları da zoom platforması üzərindən onlayn qoşularaq komissiya qarşısında tədqiqat işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər.
Komissiyanın sədri, akademik İradə Hüseynova, institutda gənc tədqiqatçıların inkişafı və elmin bu günki tələblərinə uyğun bilik və bacarıqlara yiyələnmələri üçün bütün lazımi şəraitin mövcud olduğunu vurğulayıb. O, bu imkanlardan səmərəli istifadə etməyin vacibliyini qeyd edərək, gəncləri akademik fəaliyyətlərində məsuliyyətli olmağa çağırıb. Eyni zamanda, doktorantlara dissertasiya işlərinə ciddi yanaşmağı və onları müəyyən olunmuş vaxt çərçivəsində tamamlamağı tövsiyə edib.

Attestation of PhD students was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE AR + Photo Jan 08, 2025 | 16:00 / Conferences, assemblies
On January 6, the PhD students were attested at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE AR.
PhD students presented their scientific research work in 2024 to the attestation commission created by the director general of the institute academician Irada Huseynova. The issues of research conducted by applicants, publication of results in local and foreign journals with high-impact factor, participation in conferences and internships, and issuance of doctoral exams were discussed. The students were fully and conditionally certified, depending on the degree of completion of the work provided for in the individual work plans by the certification commission.
At the same time, PhD students from the institute studying abroad connected online via the Zoom platform and reported to the commission about the current state of their research work.
Academician Irada Huseynova, the commission's chairman, noted that the institute provides all of the required conditions for developing young researchers and acquiring knowledge and skills following today's scientific requirements. She noted the importance of effectively using these opportunities and encouraged young people to take responsibility for their academic activities. At the same time, he advised doctoral students to take their dissertation work seriously and complete it within the specified time frame.