AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu ilə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti arasında anlaşma memorandumu imzalanıb + Foto Mart 18, 2025 | 14:15 / Görüşlər
Martın 17-də AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu (MBBİ) və Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) rəhbərliyi arasında görüş keçirilib. Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda baş tutan görüşdə institutun baş direktoru akademik İradə Hüseynova və ADPU-nun rektoru professor Cəfər Cəfərov  rəhbərlik etdikləri müəssisələrin maddi-texniki bazası, kadr potensialı haqqında məlumat verib və qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər. Tədbirdə MBBİ-nin icraçı direktoru b.ü.f.d, dos. Ələmdar Məmmədov, elmi katib b.ü.f.d., dos. Durna Əliyeva, ADPU Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı k.ü.f.d., dos. Reyhan Ağayeva, dekan müavini b.ü.f.d., dos. Bəsti Əsədova, Biologiya və onun tədrisi texnologiyası kafedrasının müdiri b.e.d., dos.  Anaxanım Yusifova iştirak ediblər. Görüşdə tədris prosesinin elmi-tədqiqatla əlaqələndirilməsi, elm və təhsilin inteqrasiyasının gücləndirilməsi, tələbə və magistrantlarda praktiki bilik, bacarıq və vərdişlərin formalaşdırılması, müvafiq ixtisas sahələri üzrə aparıcı mütəxəssislərin tədris prosesinə cəlb edilməsi, birgə elmi-tədqiqatların aparılması və s. məsələləri əhatə edən anlaşma memorandum imzalanıb.

Подписан меморандум о взаимопонимании между Институтом молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР и Азербайджанским государственным педагогическим университетом + Фото Мар 18, 2025 | 14:15 / Встречи
17 марта состоялась встреча руководителей Института молекулярной биологии и биотехнологий (ИМББ) и Азербайджанского государственного педагогического университета (АГПУ). На встрече, состоявшейся в Институте молекулярной биологии и биотехнологий, генеральный директор института академик Ирада Гусейнова и ректор АГПУ профессор Джафар Джафаров дали информацию о материально-технической базе и кадровом потенциале возглавляемых ими учреждений и обсудили возможности взаимного сотрудничества. На мероприятии приняли участие исполнительный директор ИМББ, д.ф. по б., доц. Аламдар Мамедов, ученый секретарь д.ф. по б.., доц. Дурна Алиева, декан химико-биологического факультета АГПУ, доц. Рейхан Агаева, заместитель декана д.ф. по б., доц. Басти Асадова, заведующая кафедрой биологии и технологии ее преподавания, д.ф. по б., доц.  Анаханым Юсифова. На встрече был подписан меморандум по вопросам координации учебного процесса с научными исследованиями, усиления интеграции науки и образования, формирования практических знаний, навыков и умений у студентов и магистрантов, привлечения к процессу обучения ведущих специалистов соответствующих направлений, проведения совместных научных исследований и т.д.