AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar Institutunun Xloroplastların fotokimyası laboratoriyasını aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent Ülkər İbrahimova Pakistan İslam Respublikasının Pəncab, Baba Quru Nanak və İqtisad Universitetlərinə “Keynote Speaker” kimi dəvət olunub. 13-14 oktyabr tarixlərində Lahor şəhərində yerləşən Pəncab Universitetində keçirilən 8-ci Tərbiqi Zoologiya üzrə Beynəlxalq Konfransda (İCAZ-2025) “Azərbaycanda dayanıqlı kənd təsərrüfatının inkişafı və innovativ yolları” mövzusunda və 15-17 oktyabr tarixlərində Baba Quru Nanak Universitetində keçirilən 2-ci Tətbiqi Elmlər və Texnologiya üzrə Beynəlxalq Konfransda (İCAST-2025) “Buğdada davamlılığı təmin edən morfofizioloji, biokimyəvi və genetik mexanizmlər" mövzusunda çıxış edib və sertifikatlarla təltif olunub. Pakistanda olduğu müddətdə Ülkər İbrahimova Pəncab və Baba Guru Nanak Universitetlərinin Biologiya və Kimya fakültələrində bakalavr və magistratura pilləsində təhsil alan tələbələrlə görüşərək onlarla elmi və praktiki təcrübəsini bölüşüb, tələbələrin suallarını ətraflı şəkildə cavablandırıb.

Доктор философии по биологии, доцент Улькар Ибрагимова выступила на международных конференциях в Исламской Республике Пакистан + Фото ,Видео Окт 28, 2025 | 08:45 / Конференции, встречи
Ведущий научный сотрудник Лаборатории фотохимии хлоропластов Института молекулярной биологии и биотехнологий АМНО АР доктор философии по биологии, доцент Улькар Ибрагимова была приглашена в качестве основного докладчика в Пенджабский университет, Университет имени Баба Гуру Нанака и Экономический университет Исламской Республики Пакистан. Она выступила с докладом на тему «Развитие и инновационные пути устойчивого сельского хозяйства в Азербайджане» на 8-й Международной конференции по прикладной зоологии (ICAZ-2025), проходившей в Пенджабском университете в Лахоре 13–14 октября, и с докладом на тему «Морфофизиологические, биохимические и генетические механизмы обеспечения устойчивости пшеницы» на 2-й Международной конференции по прикладным наукам и технологиям (ICAST-2025), проходившей в Университете имени Баба Гуру Нанака 15–17 октября, где была удостоена сертификатов. Во время своего пребывания в Пакистане Улькар Ибрагимова встретилась со студентами бакалавриата и магистратуры, обучающимися на факультетах биологии и химии Пенджабского университета и университета Баба Гуру Нанака, поделилась с ними своим научным и практическим опытом, а также подробно ответила на вопросы студентов.