Molekulyar Biologiya İnstitutunda hərbiləşdirilməmiş mülki müdafiə dəstələri ilə xəbərdarlıq-toplanış üzrə mülki müdafiə məşqi keçirilib + Foto Fev 13, 2026 | 13:30 / Tədbirlər
2026-cı il üçün mülki müdafiə tədbirləri planına əsasən, fevralın 13-də rəhbər heyətin iştirakı ilə İnstitutda hərbiləşdirilməmiş mülki müdafiə dəstələri ilə xəbərdarlıq-toplanış üzrə mülki müdafiə məşqi keçirilib. Mülki müdafiə üzrə mütəxəssis Natiq Məmmədov məşqin keçirilməsində əsas məqsədin xəbərdarlıq sisteminin vəziyyətinin yoxlanılması, həmçinin şəxsi heyətə xəbərdarlıq və toplanış üzrə praktiki vərdişlərin aşılanması olduğunu qeyd edib. Məşq zamanı mülki müdafiə qüvvələrinin şəxsi heyətlə komplektləşdirilməsi, tabel əmlakı ilə təchizatı və qarşıya qoyulmuş tapşırıqlar üzrə nəzəri biliklərin səviyyəsi yoxlanılıb. Sonda aşkar olunmuş nöqsanların aradan qaldırılması ilə bağlı müvafiq göstərişlər verilib.

At the Institute of Molecular Biology, a civil defense drill involving non-mobilized civil defense units was conducted + Photo Feb 13, 2026 | 13:30 / Events
According to the civil defense activities plan for 2026, on February 13, a civil defense drill on alert and assembly procedures was carried out at the Institute with the participation of the management and non-mobilized civil defense units. Civil defense specialist Natiq Mammadov noted that the main objectives of the drill were to check the readiness of the alert system and to train personnel in practical alert and assembly procedures. During the drill, the staffing of civil defense units, their equipment with assigned property, and the level of theoretical knowledge related to the assigned tasks were checked. At the end of the exercise, relevant instructions were given to eliminate the deficiencies that were identified.