Molekulyar Biologiya İnstitutunda 1 mart-Ümumdünya Mülki Müdafiə gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib + Foto Fev 27, 2026 | 10:40 / Tədbirlər
Fevralın 27-də AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda 1 Mart-Ümumdünya Mülki Müdafiə gününə  həsr olunmuş tədbir keçirilib. İnstitutun Mülki Müdafiə Qərargah rəisi Natiq Məmmədov “Dayanıqlı və sabit gələcək naminə ekoloji risklərin idarə edilməsi” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir.  Tədbirin iştirakçılarına 1Mart- Ümumdünya Mülki Müdafiə gününün yaranma tarixi və qeyd olunmasının məqsədi barədə  məlumat verilmiş, fövqəladə hadisə baş verən zaman ilkin tibbi yardım göstərilməsi, yanğının söndürülməsi qaydaları,  tibbi mühafizə və yanğınsöndürmə vasitələri, onlardan istifadə qaydaları nümayiş etdirilmişdir.

An event dedicated to 1 March – World Civil Defence Day was held at the Institute of Molecular Biology + Photo Feb 27, 2026 | 10:40 / Events
On February 27, an event dedicated to 1 March – World Civil Defence Day was held at the Institute of Molecular Biology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. The Head of the Civil Defence Headquarters of the Institute, Natig Mammadov, delivered a presentation on the topic “Management of Environmental Risks for a Sustainable and Stable Future.” The participants of the event were informed about the history of the establishment of 1 March – World Civil Defence Day and the purpose of its observance. They were also provided with information on first aid in emergency situations, fire extinguishing procedures, medical protective and firefighting equipment, and were shown how to use them.