Molekulyar Biologiya İnstitutunda 1 mart-Ümumdünya Mülki Müdafiə gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib + Foto Fev 27, 2026 | 10:40 / Tədbirlər
Fevralın 27-də AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda 1 Mart-Ümumdünya Mülki Müdafiə gününə  həsr olunmuş tədbir keçirilib. İnstitutun Mülki Müdafiə Qərargah rəisi Natiq Məmmədov “Dayanıqlı və sabit gələcək naminə ekoloji risklərin idarə edilməsi” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir.  Tədbirin iştirakçılarına 1Mart- Ümumdünya Mülki Müdafiə gününün yaranma tarixi və qeyd olunmasının məqsədi barədə  məlumat verilmiş, fövqəladə hadisə baş verən zaman ilkin tibbi yardım göstərilməsi, yanğının söndürülməsi qaydaları,  tibbi mühafizə və yanğınsöndürmə vasitələri, onlardan istifadə qaydaları nümayiş etdirilmişdir.

В Институте молекулярной биологии состоялось мероприятие, посвящённое 1 марта — Всемирному дню гражданской обороны + Фото Фев 27, 2026 | 10:40 / Мероприятия
27 февраля в Институте молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялось мероприятие, посвящённое 1 марта — Всемирному дню гражданской обороны. Начальник штаба гражданской обороны института Натиг Мамедов выступил с докладом на тему «Управление экологическими рисками во имя устойчивого и стабильного будущего». Участникам мероприятия была представлена информация об истории учреждения Всемирного дня гражданской обороны и целях его проведения. Также были продемонстрированы правила оказания первой медицинской помощи при чрезвычайных ситуациях, порядок тушения пожара, средства медицинской защиты и пожаротушения, а также правила их использования.