Biotexnologiya və biomühəndislik laboratoriyasının əməkdaşları Zaqatalada elmi ezamiyyətdə olublar + Foto May 25, 2026 | 12:00 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Biotexnologiya və biomühəndislik laboratoriyasının elmi işçisi Günay İsmayılova və kiçik elmi işçi Vüsalə Cəfərova 19–21 may tarixlərində Zaqatala rayonunda elmi ezamiyyətdə olublar. Ezamiyyət çərçivəsində əməkdaşlar Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Zaqatala Dayaq Məntəqəsində şabalıd bitkisindən əkin materialı əldə ediblər. Toplanmış nümunələr əsasında plan üzrə nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işləri laboratoriya şəraitində davam etdiriləcək.

Employees of the Biotechnology and Bioengineering Laboratory were on a scientific mission in Zagatala + Photo May 25, 2026 | 12:00 / Scientific mission
Researcher  Gunay Ismayilova and junior researcher Vusala Jafarova from the Biotechnology and Bioengineering Laboratory of the Institute of Molecular Biology under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan were on a scientific mission to the Zagatala district on May 19–21. Within the framework of the mission, the researchers obtained planting material from chestnut plants at the Zagatala Experimental Station of the Fruit Growing and Tea Growing Research Institute of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan. Scientific research planned within the project will be continued under laboratory conditions based on the collected specimens.