Akademik İsa Həbibbəyli: “Doktoranturaya qəbulun iyul-avqust aylarında keçirilməsi nəzərdə tutulur” İyn 08, 2020 | 15:23 / Mühüm hadisələr
Doktoranturaya qəbul prosesinin iyul-avqust aylarında keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bu barədə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, ötən ilə qədər doktoranturaya qəbul noyabr-dekabr aylarında aparılıb. Bu isə doktoranturada tədrisin təşkili ilə bağlı müəyyən çətinliklər yaradırdı.
Akademik İ.Həbibbəyli qeyd edib ki, pandemiya dövrü ilə əlaqədar imtahanların keçirilməsində çətinliklər yaranmazsa bu qərar qüvvədə qalacaq.
Birinci vitse-prezident əlavə edib ki, imtahanların keçirilməsi qaydalarında heç bir dəyişiklik edilməyib: “İxtisas fənni üzrə imtahanlar müvafiq institut tərəfindən, fəlsəfə imtahanı AMEA tərəfindən mərkəzləşdirilmiş şəkildə təşkil edilir. Xarici dil fənni üzrə imtahan isə Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən aparılır”.

Academician Isa Habibbayli: "Admission to doctoral studies is going to be held in July-August" Jun 08, 2020 | 15:23 / Important events
The admission process to the doctoral program is scheduled for July-August. This was reported by the first vice-president of ANAS, academician Isa Habibbayli.
According to him, admission to the doctoral program was held in November-December until last year. This created certain difficulties in the organization of doctoral education.
Academician I.Habibbayli noted that this decision will remain in force if there are no difficulties in conducting exams due to the pandemic period.
First vice-president added that no changes were made to the rules of examinations: “Examinations on specialty subjects are organized by the relevant institute, philosophy examination is organized by ANAS in a centralized manner. The exam on foreign language is conducted by the State Examination Center.