2019/2020-ci tədris ili üzrə magistrantların yay imtahan sessiyası ərəfəsində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda I kurs magistrantların "Molekulyar biologiya", "Biotexnologiya", "Biokimya" və “Nanobiotexnologiya” ixtisaslaşmaları üzrə 16 ixtisas fənnindən imtahanları keçirilib. Karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq imtahanlar “Zoom” platforması üzərindən onlayn keçirilib. Təsdiq edilmiş imtahan cədvəli əsasında 15 iyun 2020-ci il tarixindən başlayan imtahan sessiyası üzrə sonuncu imtahan Kembric Universitetinin professoru Qərib Mürşüdovun tədris etdiyi “Struktur biologiyanın üsulları” fənni üzrə olub. İmtahanlarda magistrantlar yüksək nəticələr əldə ediblər.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova və AMEA-nın Elm və Təhsil İdarəsinin Magistratura şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Fikrət Feyziyev də mütəmadi olaraq yay imtahan sessiyasına qoşulmuş, imtahanlarda iştirak etmişdir.

Summer exam session of the master students has finished at IMBB + Photo Jul 14, 2020 | 17:00 / Examinations
1st-year master students in the specialties of “Molecular biology”, “Biotechnology”, “Biochemistry” and “Nanobiotechnology” took 16 exams. In accordance with the requirements of the quarantine regime, the exams were held online on the Zoom platform. The last exam on the exam session, which started on June 15, 2020 on the basis of the approved exam schedule, was on the subject "Methods of Structural Biology" taught by Garib Murshudov, Professor of Cambridge University.
Vice-president of ANAS, director of the institute, academician Irada Huseynova and head of the Department of Magistracy of ANAS, Ph.D. in agrarian sciences Fikret Feyziyev also regularly joined the summer exam session and took part in the exams.