2019/2020-ci tədris ili üzrə magistrantların yay imtahan sessiyası ərəfəsində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda I kurs magistrantların "Molekulyar biologiya", "Biotexnologiya", "Biokimya" və “Nanobiotexnologiya” ixtisaslaşmaları üzrə 16 ixtisas fənnindən imtahanları keçirilib. Karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq imtahanlar “Zoom” platforması üzərindən onlayn keçirilib. Təsdiq edilmiş imtahan cədvəli əsasında 15 iyun 2020-ci il tarixindən başlayan imtahan sessiyası üzrə sonuncu imtahan Kembric Universitetinin professoru Qərib Mürşüdovun tədris etdiyi “Struktur biologiyanın üsulları” fənni üzrə olub. İmtahanlarda magistrantlar yüksək nəticələr əldə ediblər.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova və AMEA-nın Elm və Təhsil İdarəsinin Magistratura şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Fikrət Feyziyev də mütəmadi olaraq yay imtahan sessiyasına qoşulmuş, imtahanlarda iştirak etmişdir.

В ИМББ завершилась летняя экзаменационная сессия магистрантов + Фото Июл 14, 2020 | 17:00 / Экзамены
В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА в период летней экзаменационной сессии за 2019/2020-й учебный год прошли экзамены по 16 специализированным предметам магистрантов I курса, обучающимся по специальностям «Молекулярная биология», «Биотехнология», «Биохимия» и «Нанобиотехнология». Согласно требованиям карантина экзамены прошли онлайн на базе платформы “Zoom”. Экзаменационная сессия, начавшаяся согласно утвержденному экзаменационному табелю 15 июня 2020-го года, закончилась экзаменом по предмету «Методы структурной биологии», который преподавал профессор Кембриджского Университета Гариб Муршудов. На экзаменах магистранты показали высокие показатели.
Вице-президент НАНА, директор института, академик Ирада Гусейнова и заведующий отделом Магистратуры Управления Науки и Образования НАНА, доктор философии по аграрным наукам Фикрет Фейзиев регулярно подключались к экзаменам и принимали активное участие в летней экзаменационной сессии.