Ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarının boş qalan yerlərinə sənəd qəbulu davam edir Avg 27, 2020 | 12:29 / Mühüm hadisələr
Ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarının boş qalan yerlərinə qəbul olmaq üçün Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən avqustun 25-də elan olunmuş ixtisaslaşma seçiminə sənəd qəbulu davam edir.
Bakalavrlar müsabiqədə iştirak etmək üçün avqustun 31-i saat 23:59-dək DİM-in internet saytının müvafiq səhifəsinə daxil olaraq seçdikləri ixtisaslaşmaların kodlarını “Bakalavrın elektron ixtisaslaşma seçimi ərizəsi”ndə qeyd edib təsdiqləməlidirlər.
Bakalavrlar boş yerlərin müsabiqəsi zamanı seçməyə hüququ olan proqramı və həmin proqrama aid boş qalmış ixtisaslaşmaları seçə bilərlər. Bu günə olan məlumata görə, 939 bakalavr (Azərbaycan bölməsi - 895; rus bölməsi – 44) ərizəsini təsdiqlədib.
İxtisaslaşma seçimi aparılan müddətdə bakalavr bitirdiyi ixtisasa müvafiq və istəyinə uyğun olan proqramı və həmin proqrama aid olan 20-dək ixtisaslaşmanın kodunu seçərək “Bakalavrın elektron ixtisaslaşma seçimi ərizəsi”nə istədiyi ardıcıllıqla daxil edib təsdiqləyir (“Magistratura səviyyəsi üzrə ixtisaslaşma seçimi cədvəli” “Magistr” 3 jurnalında DİM-in saytında elektron formada təqdim olunub).

Прием документов на вакантные места магистратур высших учебных заведений и НАНА продолжается Авг 27, 2020 | 12:29 / Важные события
Продолжается прием документов на вакантные места магистратур высших учебных заведений и НАНА, объявленный 25 августа Государственным экзаменационным центром (ГЭЦ).
Для участия в конкурсе на вакантные места бакалавры должны до 23:59 часов 31 августа зайти в соответствующий раздел на сайте ГЭЦ и подтвердить коды выбранных ими специальностей в «Заявлении на выбор специализации бакалавра».
Каждый бакалавр может выбрать коды до 20 специальностей, относящихся к программе экзамена, и специальности, касающиеся этой программы. На сегодняшний день свои заявки утвердили 939 бакалавров (азербайджанский сектор - 895, русский сектор - 44). Каждый бакалавр может выбрать коды до 20 специальностей, относящихся к программе экзамена, и специальности, касающиеся этой программы. Список специальностей, по которым имеются вакантные места, опубликован в шестом номере журнала "Магистр".
Журнал можно приобрести в киосках «Абитуриент», а также в книжных магазинах. Бакалавры также могут приобрести электронную версию 6-го номера журнала «Магистр» (http://eservices.dim.gov.az/ejournal/), через систему онлайн-продаж электронных версий изданий ГЭЦ.