ORDUMUZ QÜRUR MƏNBƏYİMİZDİR Okt 01, 2020 | 12:45 / Mühüm hadisələr
Artıq 30 ilə yaxındır ki, erməni təcavüzkarlığı nəticəsində Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərinin sülh yolu ilə geri qaytarılması istiqamətində danışıqlar aparılır. Bu illər ərzində Azərbaycan höküməti ərazidə sülhün bərqərar olması və torpaqların canlı itki olmadan azad edilməsi, Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması istiqamətində dəfələrlə öz mövqeyini bildirmişdir. Lakin Azərbaycanın sülh yolu ilə  torpaqlarının geri qaytarılması təkliflərini Ermənistan rəhbərliyi qəbul etməyərək, cəbhədə atəşkəsi pozmağı və dinc əhaliyə və ordumuza qarşı təxribat törətməyi üstün tutmuşdur.
Sentyabrın 27-də səhər saat 06:00 radələrində işğalçı Ermənistanın cəbhə xəttində törətdiyi təxribat nəticəsində Azərbaycanın yaşayış məntəqələri və döyüş mövqelərimiz şiddətli artilleriya atəşinə məruz qalıb. Hal hazırda cəbhədə vəziyyət gərgindir. Təcavüz nəticəsində mülki əhali və hərbi qulluqçularımız arasında itkilərimiz var. Bu təxribatlara cavab olaraq Azərbaycan ordusu qısa müddətdə əks-hücuma keçmiş və düşməni geri çəkilməyə məcbur edərək, işğal altında olan ərazilərimizi azad etməkdədir. Ordumuza güvənimiz sonsuzdur. Artıq ölkəmizdə, xüsusilə də  gənclərimiz arasında zəfər əhval rühiyyəsi vardır. İnanırıq ki, yaxın günlərdə bayrağımız zəfər sədaları altında doğma torpaqlarımızda dalğalanacaq və şəhidlərimizin qanı yerdə qalmayacaqdır!
Biz Azərbaycan qadınları “Qarabağ Azərbaycandır!" şüarını dəstəkləyir və bu zəfər yolunda Ali Baş Komandan Cənab İlham Əliyevə, Milli ordumuzun zabit və əsgərlərinə və bütövlükdə Azərbaycan xalqına uğurlar diləyirik!
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Qadınlar Təşkilatının sədri, b.u.f.d., dosent Qasımova F.İ.

Our army is our pride Oct 01, 2020 | 12:45 / Important events
Peace negotiations on returning of the occupied territories of Azerbaijan as a result of the Armenian aggression have been underway for almost 30 years. During these years Azerbaijani government has stated its position many times in the directions of establishing peace in the area and liberate the land without any loss of life, the restoration of Azerbaijan’s territorial integrity. However, the Armenian leadership did not accept the proposals for the peaceful return of Azerbaijani lands, preferring to violate the ceasefire on the frontline and commit provocations against the civilian population and our army.
On September 27 at 6 as a result of provocation committed by Armenia in the frontline, the settlements of Azerbaijan and combat positions exposed heavy artillery fire. Currently the situation at the front is tense. As a result of the aggression, we have suffered casualties among the civilian population and our military. In response to these provocations, the Azerbaijani army counterattacked in a short time and liberated our occupied territories, forcing the enemy to retreat. Our confidence in our army is infinite. There is already a spirit of victory in our country, especially among our youth. We believe that in the coming days our flag will fly in our native lands under the sounds of victory and the blood of our martyrs will not remain on the ground!
We, the women of Azerbaijan support the slogan “Karabakh is Azerbaijan!” and wish success to the Supreme Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev, officers and soldiers of our National Army, and the Azerbaijani people as a whole!
Chairman of the Women’s Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, Ph.D., associate professor F.I.Gasimova.