İLLƏRLƏ GÖZLƏDİYİMİZ GÜN GƏLİB ÇATDI Okt 05, 2020 | 12:09 / Mühüm hadisələr
Artıq illərlə gözlədiyimiz gün gəlib çatıb. Ali Baş Komandanımızın rəhbərliyi ilə düşmənin xain hücumlarının qarşısını almaq, torpaqlarımızı azad etmək məqsədilə bütün cəbhə boyu əks-hücuma keçən müzəffər Azərbaycan Ordusu tam şəkildə hərbi və mənəvi üstünlük əldə edərək erməni vandallarının törətdiyi növbəti təxribatın qarşısı qətiyyətlə alır və düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirir. Bu gün Azərbaycan Silahlı Qüvvələri erməni hərbi birləşmələrinin onlarla hərbi texnikasını ələ keçirməkdə davam edir. Azərbaycan Ordusu ilə mübarizəyə tab gətirməyən Ermənistan silahlı qüvvələri hərbi zireh və texnikalarını ataraq ərazidən qaçırlar. Ağdərə istiqamətində qoşunlarımız Madagiz ətrafındakı hakim yüksəklikləri azad ediblər. Cəbrayıl-Füzuli istiqamətində qoşunlarımız düşmənin müqavimətini qıraraq onu geri çəkilməyə məcbur edib və irəliləməyə nail olub. Murov dağı istiqamətində də əməliyyat şəraiti qoşunlarımızın nəzarəti altındadır. Xalqımız hər gün, hər saat uzun illər ərzində işğal altında qalan ərazilərimizin, yaşayış məntəqələrinin işğaldan azad edilməsi, strateji əhəmiyyətli yüksəkliklərin ələ keçirilərək nəzarətə götürülməsi barədə rəsmi qələbə xəbərləri alaraq bu zəfərlərin qürur və sevincini yaşayır. Torpaqlarımız 30 illik işğaldan azad edilir. Ata-baba yurdlarının həsrəti ilə yaşayan köçkünlər öz doğma evlərinə dönəcəklər.
Ali Baş Komandanımızın uzun illərdən bəri yorulmaz diplomatik, hərbi və siyasi fəaliyyəti öz bəhrəsini verməkdədir. Prezidentimizində dəfələrlə vurğuladığı kimi bu xalqımızın haqq işidır. Allah bu müqəddəs işdə Azərbaycan Ordusuna yar olsun. Vətən, torpaq uğrunda canından keçən bütün şəhidlərimizə rəhmət etsin. Şəhidlərimizin xatirəsi qəlbimizdə əbədi yaşayacaq.
Gün o gün olsun ki, zəfər bayrağı Şuşada, Laçında və digər azad olunacaq torpaqlarımızda ucalsın. Yaşasın şanlı, rəşadətli Azərbaycan Ordusu! Var olsun, cənab Ali Baş Komandan! Qarabağ Azərbaycandır!

ДЕНЬ, КОТОРЫЙ МЫ ЖДАЛИ ГОДАМИ, НАСТАЛ Окт 05, 2020 | 12:09 / Важные события
Наконец настал день, который мы ждали годами. С целью предотвращения атак врага и освобождения наших земель победоносная армия Азербайджана под руководством Верховного Главнокомандующего, перейдя в контрнаступление по всему фронту и получив военное и моральное превосходство, предотвратила очередную провокацию армянских вандалов и нанесла сокрушительные удары по врагу. Сегодня Вооруженные Силы Азербайджана продолжают захватывать десятки единиц военной техники армянских военных формирований. Армянские вооруженные силы, не выдерживая борьбу с Азербайджанской Армией, бросая военную бронетехнику, бегут с фронта. Наши войска освободили высоты вокруг Мадагиза в Агдеринском направлении. Сломав сопротивление врага в Джабраил-Физулинском направлении, наши войска заставили его отступить и смогли продвинуться вперед. Оперативная обстановка в направлении Муров-даг также под контролем наших войск. Наш народ каждый день, каждый час испытывает чувство гордости и радости, слыша официальные новости об освобождении территорий и жилых поселений, в течение долгих лет находившихся под оккупацией, о взятии под контроль завоеванных стратегически важных высот. Наши земли, находившиеся под оккупацией в течение 30 лет, освобождены. Беженцы, жившие с надеждой увидеть родные края, наконец смогут туда вернуться.
Неустанная дипломатическая, военная и политическая деятельность нашего Верховного Главнокомандующего дает свои результаты. Как неоднократно подчеркивал президент, наше дело правое. Да поможет Аллах Азербайджанской Армии в этой священной миссии. Да упокоит он души наших шехидов, отдавших свои жизни во имя Родины, ее земель. Память о шехидах вечно будет жить в наших сердцах.
Пусть настанет день, когда знамя победы водрузится в Шуше, Лачине и других наших освобожденных городах. Да здравствует храбрая и доблестная Армия Азербайджана! Да здравствует наш Верховный Главнокомандующий! Карабах – это Азербайджан!