Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Əsgərə məktub” layihəsi çərçivəsində cəbhəboyu ərazilərdə əsgərlərlə görüşüb + Foto Okt 26, 2020 | 17:11 / Mühüm hadisələr
Bu gün başda Ali Baş Komandan İlham Əliyev olmaqla müzəffər ordumuz böyük zəfərə doğru addım-addım yaxınlaşır, qızıl hərflərlə Azərbaycanın qəhrəmanlıq salnaməsini yazırlar. Xalqımız 30 ilə yaxındır ki, həsrətlə gözlədiyi Böyük Qələbənin çox yaxında olduğuna əmindir. Şanlı Ordumuz hər gün cəbhədən gələn zəfər xəbərləri ilə bizi böyük qələbəyə yaxınlaşdırır. Azərbaycan əsgəri torpaqlarımızı işğalçılardan təmizlədikcə xalqımız bu hissi təkrar-təkrar yaşayır. Nəhayət ki,  30 illik işğalın əzablarına, sıxıntılarına, müharibənin bütün itkilərinə, ağrı-acılarına son qoyulur.
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kollektivi Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədi ilə daha bir addım atıb – “Əsgərə məktub” layihəsi çərçivəsində torpaqlarımızın azadlığı uğrunda mübarizə aparan  əsgər və zabitlərimizlə görüşərək onlara sovqat aparıblar. Hər bir təşəbbüs mahiyyəti etibarilə vətəndaşlıq deməkdir.  Bu gün əsgərlərimiz hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunublar. Bununla yanaşı ayrı-ayrı qurumların Vətənin keşiyində dayanan əsgərlərin qayğısına qalması, onlara sovqat göndərməsi mənəvi dəstəkdir. Goranboy rayonunda N saylı qərargahın əsgər və zabitləri ilə görüşən institutun bir qrup əməkdaşı onlara kollektiv adından isti geyimlər, ərzaq məhsulları, təmizlik və dərman vasitələri çatdıraraq kollektivin əməkdaşları tərəfindən onlara ünvanlanan məktubları təqdim ediblər.  “Salam, əsgər! Necə olduğunu soruşmuram. Əminəm ki, əlasan! Səninlə fəxr edirik!”, “Biz sizinlə qürur duyuruq! Biz sizə güvənir, inanırıq!”, “Əsgər qardaşım, mən də sənin bir bacın. Sən Vətəni, ailəni, bizi qoruyursan. Biz sizinlə fəxr edirik!” kimi müraciətlərlə başlayan məktublarda kollektiv üzvləri öz ürək sözlərini əsgərlərə ünvanlayaraq ordumuza olan inamını, sevgisini, qürurunu ifadə ediblər.
İnstitutun əməkdaşları döyüş bölgəsində olarkən əsgərlərimizin döyüş ruhunun yüksək olmasının şahidi olublar. Mülki vətəndaşlarımızın təhlükəsizliyi təmin edilib. Rəşadətli Ordumuz Ali Baş Komandanımızın ətrafında sıx birləşib və böyük qələbənin tezliklə əldə ediləcəyinə tam inanırlar.

Сотрудники Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий в рамках проекта «Письмо солдату» встретились с солдатами в прифронтовой зоне + Фото Окт 26, 2020 | 17:11 / Важные события
В эти дни наша победоносная армия во главе с Верховным Главнокомандующим Ильхамом Алиевым пишет героическую хронику Азербайджана, медленно приближаясь к Великой Победе. Наш народ, почти 30 лет живущий в ожидании этой победы, твердо убежден в ее близости. Наша Славная Армия ежедневными радостными сообщениями с фронта с каждым днем приближает нас к дню Великой Победы. Азербайджанский солдат, освобождая наши земли от оккупантов, заставляет нас каждый раз заново ощущать эту радость и приближает нас к этому дню. Наконец-то положен конец 30-летней оккупации, бедам, потерям и боли.
Коллектив Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА принял участие еще в одной акции помощи Армии Азербайджана в рамках проекта «Письмо солдату» – собрал и отвез подарки воюющим за освобождение наших земель солдатам и офицерам, встретившись с ними в прифронтовой зоне. Каждая инициатива, направленная на оказание помощи фронту – есть проявление гражданственности.  Сегодня все солдаты, защищающие нашу Родину, окружены всесторонней заботой государства, наряду с этим многие организации оказывают им помощь, и их подарки в первую очередь являются моральной поддержкой.
Группа сотрудников института от имени коллектива доставила в штаб-квартиру Н-ной части, расположенной в Гёранбойском районе, теплую одежду, продукты, средства гигиены и лекарства, вручив солдатам также письма, адресованные им коллективом института.
Письмами, в которых содержатся такие фразы, как «Здравствуй, солдат! Не спрашиваю, как твое настроение. Уверен, что отличное! Мы гордимся тобой!», «Гордимся вами! Мы вам доверяем, надеемся на вас!», «Солдат, ты мой брат. Я тоже одна из твоих сестер. Ты защищаешь Родину, свою семью, всех вас! Мы гордимся вами!», члены коллектива выразили солдатам свои самые сердечные пожелания, подтвердив свою любовь, веру и гордость за них.