Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Əsgərə məktub” layihəsi çərçivəsində cəbhəboyu ərazilərdə əsgərlərlə görüşüb + Foto Okt 26, 2020 | 17:11 / Mühüm hadisələr
Bu gün başda Ali Baş Komandan İlham Əliyev olmaqla müzəffər ordumuz böyük zəfərə doğru addım-addım yaxınlaşır, qızıl hərflərlə Azərbaycanın qəhrəmanlıq salnaməsini yazırlar. Xalqımız 30 ilə yaxındır ki, həsrətlə gözlədiyi Böyük Qələbənin çox yaxında olduğuna əmindir. Şanlı Ordumuz hər gün cəbhədən gələn zəfər xəbərləri ilə bizi böyük qələbəyə yaxınlaşdırır. Azərbaycan əsgəri torpaqlarımızı işğalçılardan təmizlədikcə xalqımız bu hissi təkrar-təkrar yaşayır. Nəhayət ki,  30 illik işğalın əzablarına, sıxıntılarına, müharibənin bütün itkilərinə, ağrı-acılarına son qoyulur.
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kollektivi Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədi ilə daha bir addım atıb – “Əsgərə məktub” layihəsi çərçivəsində torpaqlarımızın azadlığı uğrunda mübarizə aparan  əsgər və zabitlərimizlə görüşərək onlara sovqat aparıblar. Hər bir təşəbbüs mahiyyəti etibarilə vətəndaşlıq deməkdir.  Bu gün əsgərlərimiz hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunublar. Bununla yanaşı ayrı-ayrı qurumların Vətənin keşiyində dayanan əsgərlərin qayğısına qalması, onlara sovqat göndərməsi mənəvi dəstəkdir. Goranboy rayonunda N saylı qərargahın əsgər və zabitləri ilə görüşən institutun bir qrup əməkdaşı onlara kollektiv adından isti geyimlər, ərzaq məhsulları, təmizlik və dərman vasitələri çatdıraraq kollektivin əməkdaşları tərəfindən onlara ünvanlanan məktubları təqdim ediblər.  “Salam, əsgər! Necə olduğunu soruşmuram. Əminəm ki, əlasan! Səninlə fəxr edirik!”, “Biz sizinlə qürur duyuruq! Biz sizə güvənir, inanırıq!”, “Əsgər qardaşım, mən də sənin bir bacın. Sən Vətəni, ailəni, bizi qoruyursan. Biz sizinlə fəxr edirik!” kimi müraciətlərlə başlayan məktublarda kollektiv üzvləri öz ürək sözlərini əsgərlərə ünvanlayaraq ordumuza olan inamını, sevgisini, qürurunu ifadə ediblər.
İnstitutun əməkdaşları döyüş bölgəsində olarkən əsgərlərimizin döyüş ruhunun yüksək olmasının şahidi olublar. Mülki vətəndaşlarımızın təhlükəsizliyi təmin edilib. Rəşadətli Ordumuz Ali Baş Komandanımızın ətrafında sıx birləşib və böyük qələbənin tezliklə əldə ediləcəyinə tam inanırlar.

Employees of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies met with soldiers in frontline areas within the "Letter to the Soldier" project + Photo Oct 26, 2020 | 17:11 / Important events
Today, our victorious army, led by the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, is approaching a great victory step by step, writing the heroic chronicle of Azerbaijan in golden letters. Our people are sure the Great Victory, which they have been waiting for almost 30 years, is very close. Our glorious army brings us closer to a great victory with the victory news coming from frontline every day. As the Azerbaijani army clears our lands of invaders, our people live this feeling repeatedly. Finally, we put an end to the sufferings, hardships and losses of 30 years of occupation.
Employees of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies met with soldiers in frontline areas within the "Letter to the Soldier" project  for support of Azerbaijani army and presented them gifts. Every initiative is essentially a citizenship. A group of employees of the institute, who met with the soldiers and officers of the N headquarters in Goranboy region, delivered them warm clothes, food, cleanings and medicines on behalf of the staff and presented letters addressed to them by the staff. Our collective expressed their love, belief and pride with these sentences “Hello, soldier! I do not ask how you are. I am sure that you are perfect! We are proud of you! We believe in you. You protect your homeland, your family, us”. While visiting the battle zone, the employees of the institute witnessed the high fighting spirit of our soldiers. The security of our civilians has been ensured. Our glorious army is united around our Supreme Commander-in Chief and fully believe that they will achieve the great victory very soon.