Azərbaycanlı alimlərin məqaləsi nüfuzlu jurnalda dərc olunub Okt 26, 2020 | 17:46 / Nəşrlər
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru akademik İradə Hüseynovanın korrespondentliyi ilə institutun elmi katibi, b.ü.f.d., dosent Durna Əliyevanın, beynəlxalq Proteomiks laboratoriyasının müdiri, b.ü.f.d. İsmayıl Zülfüqarovun, dissertant Lalə Aydınlı və doktorant Aynurə Paşayevanın həmmüəllif olduqları məqalə fotosintez tədqiqatları üzrə nüfuzlu beynəlxaq jurnal “Photosynthetica”-da çapa qəbul edilib (IF=2,562).
“Quraqlıq stresi və yenidən suvarma zamanı buğda genotiplərinin antioksidant statusu və fotosintez maşını” adlı məqalədə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun maliyyə dəstəyi (EİF-KETPL-2-2015-1(25)-56/35/3)) ilə həyata keçirilən və Cənubi Koreyanın Pusan Milli Universitetinin İnteqrativ Biologiya Elmi və Molekulyar Biologiya Departamentləri ilə əməkdaşlıq çərçivəsində aparılan elmi tədqiqat işinin nəticələri öz əksini tapıb.

The Azerbaijani scientists’ article was published in the influential journal Oct 26, 2020 | 17:46 / Publications
The article co-authorized by PhD, Associate Professor Durna Aliyeva, head of international Proteomics  laboratory PhD Ismayil Zulfugarov, dissertator Lale Aydinli, doctoral student Aynura Pashayeva and with the correspondence of the director of IMBB, academician Irada Huseynova was published in “Photosynthetica” , international journal on photosynthesis research (IF=2,562).
The article "Antioxidant status of wheat genotypes and photosynthesis machine during drought stress and re-irrigation" reflects the results of scientific research carried out with the financial support of the Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan (EIF-KETPL-2-2015-1 (25) -56/35/3))  and in cooperation with the Departments of Integrative Biology and Molecular Biology of Busan National University of South Korea.