Oktyabrın 19-da YAP Səbail rayon təşkilatı “İzzət Nəbiyev küçəsi 11” ərazi ilk partiya təşkilatının hesabat-seçki yığıncağı keçirilib. Ərazi ilk partiya təşkilatının sədri İradə Hüseynova  hesabat məruzəsi ilə çıxış edərək təşkilatın VI qurultayından sonraki dövr ərzində görülmüş işlərdən və qarşıda duran vəzifələrdən danışıb. İ.Hüseynova bildirib ki, təşkilatdakı YAP üzvləri istər ölkə səviyyəsində keçirilən tədbirlərdə, istərsə də rayon tədbirlərində fəal iştirak edirlər. Hesabat məruzəsi ətrafında geniş müzakirələr aparılıb və ərazi ilk partiya təşkilatının hesabatı qənaətbəxş hesab olunaraq qəbul edilib. Daha sonra partiya təşkilatının rəhbər orqanlarının yeni tərkibi seçilib.
Yığıncaqda çıxış edən YAP Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev hesabat məruzəsini və ilk partiya təşkilatının fəaliyyətini qənaətbəxş qiymətləndirib. YAP-ın sədri cənab Prezident İlham Əliyevin təhsil sahəsində apardığı düşünülmüş və məqsədyönlü siyasətdən danışan M.Nağıyev bildirib ki, ölkəmizdə neft kapitalının insan kapitalına çevrilməsi üçün əsaslı işlər görülür, təhsil ocaqlarımızın maddi-texniki təchizatının yaxşılaşdırılması, yeniləşdirilməsi hər zaman ölkə başçısı İlham Əliyevin və ölkənin birinci xanımı Mehriban Əliyevanın diqqət mərkəzindədir. M.Nağıyev bildirib ki, 44 günlük Vətən müharibəsində Prezident İlham Əliyev heç bir xarici təyziqlərə məhəl qoymadı: "Prezident İlham Əliyevin ölkəyə rəhbərlik etdiyi 2003-cü ildən bu vaxtadək olan müddət Azərbaycan tarixinə hərtərəfli və sürətli inkişaf dövrü kimi daxil olub. Şübhəsiz, sosial-siyasi sabitliyin qorunması, mövcud iqtisadi inkişaf, hərtərəfli tərəqqi heç də asan məsələ deyildi. Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin elan etdiyi "Qarabağ Azərbaycandır və nida" şüarı xalqımızı qələbəyə səsləyən rəhbər çağırışı oldu. 44 gün davam edən Vətən müharibəsində cəmiyyətimizin nümayiş etdirdiyi möhtəşəm səfərbərlik xalqımızın dövlət başçısının ətrafinda sıx birləşdirdi". M.Nağıyyev yeni seçilmiş sədr və müavini təbrik edərək, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutuna elmi işlərində uğurlar arzulayıb, iclas iştirakçılarını partiyanın fəaliyyətində daha da yaxından iştirak etməyə çağırıb.

Состоялось отчетно-выборное собрание Сабаильской районной организации партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) + Фото Окт 20, 2021 | 13:00 / Конференции, встречи
19 октября в Сабаильском районе ПЕА «улица Иззета Набиева 11» состоялось отчетно-выборное собрание первой партийной организации. Председатель первой партийной организации Ирада Гусейнова выступила с докладом о проделанной после VI съезда организации работе и о предстоящих задачах. И. Гусейнова сообщила, что члены ПЕА в организации принимают активное участие как в республиканских, так и в региональных мероприятиях. Было проведено широкое обсуждение отчета, и отчет первой партийной организации в районе был признан удовлетворительным. Затем, был избран новый состав руководящего органа партийной организации.
Выступивший на встрече председатель Сабаильского районного отделения партии «Ени Азербайджан» Мухтар Нагиев дал высокую оценку отчету и деятельности первой партийной организации. Говоря о продуманной и целенаправленной политике, проводимой Президентом Ильхамом Алиевым в сфере образования, М. Нагиев отметил, что в нашей стране проводится большая работа по превращению нефтяного капитала в человеческий капитал, улучшение и модернизация материально-технического обеспечения наших учебных заведений всегда были в центре внимания Президента Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой. М. Нагиев также отметил, что во время 44-дневной Отечественной войны Президент Ильхам Алиев игнорировал любое внешнее давление: «Период руководства Президента Ильхама Алиева с 2003 года и по сей день вошел в историю Азербайджана как период всестороннего и стремительного развития. Несомненно, поддержание социально-политической стабильности, текущего экономического развития и всестороннего прогресса было непростой задачей. Лозунг «Карабах – это Азербайджан и восклицательный знак», озвученный Верховным Главнокомандующим вооруженными силами господином Ильхамом Алиевым, был призывом народа к победе. Великолепная мобилизация, продемонстрированная нашим обществом во время 44-дневной Отечественной войны, сплотила наш народ вокруг главы государства. Поздравив новоизбранных председателя и заместителя председателя, М. Нагиев пожелал Институту Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАН Азербайджана успехов в научной деятельности и призвал участников принимать более активное участие в деятельности партии.