Oktyabrın 19-da YAP Səbail rayon təşkilatı “İzzət Nəbiyev küçəsi 11” ərazi ilk partiya təşkilatının hesabat-seçki yığıncağı keçirilib. Ərazi ilk partiya təşkilatının sədri İradə Hüseynova  hesabat məruzəsi ilə çıxış edərək təşkilatın VI qurultayından sonraki dövr ərzində görülmüş işlərdən və qarşıda duran vəzifələrdən danışıb. İ.Hüseynova bildirib ki, təşkilatdakı YAP üzvləri istər ölkə səviyyəsində keçirilən tədbirlərdə, istərsə də rayon tədbirlərində fəal iştirak edirlər. Hesabat məruzəsi ətrafında geniş müzakirələr aparılıb və ərazi ilk partiya təşkilatının hesabatı qənaətbəxş hesab olunaraq qəbul edilib. Daha sonra partiya təşkilatının rəhbər orqanlarının yeni tərkibi seçilib.
Yığıncaqda çıxış edən YAP Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev hesabat məruzəsini və ilk partiya təşkilatının fəaliyyətini qənaətbəxş qiymətləndirib. YAP-ın sədri cənab Prezident İlham Əliyevin təhsil sahəsində apardığı düşünülmüş və məqsədyönlü siyasətdən danışan M.Nağıyev bildirib ki, ölkəmizdə neft kapitalının insan kapitalına çevrilməsi üçün əsaslı işlər görülür, təhsil ocaqlarımızın maddi-texniki təchizatının yaxşılaşdırılması, yeniləşdirilməsi hər zaman ölkə başçısı İlham Əliyevin və ölkənin birinci xanımı Mehriban Əliyevanın diqqət mərkəzindədir. M.Nağıyev bildirib ki, 44 günlük Vətən müharibəsində Prezident İlham Əliyev heç bir xarici təyziqlərə məhəl qoymadı: "Prezident İlham Əliyevin ölkəyə rəhbərlik etdiyi 2003-cü ildən bu vaxtadək olan müddət Azərbaycan tarixinə hərtərəfli və sürətli inkişaf dövrü kimi daxil olub. Şübhəsiz, sosial-siyasi sabitliyin qorunması, mövcud iqtisadi inkişaf, hərtərəfli tərəqqi heç də asan məsələ deyildi. Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin elan etdiyi "Qarabağ Azərbaycandır və nida" şüarı xalqımızı qələbəyə səsləyən rəhbər çağırışı oldu. 44 gün davam edən Vətən müharibəsində cəmiyyətimizin nümayiş etdirdiyi möhtəşəm səfərbərlik xalqımızın dövlət başçısının ətrafinda sıx birləşdirdi". M.Nağıyyev yeni seçilmiş sədr və müavini təbrik edərək, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutuna elmi işlərində uğurlar arzulayıb, iclas iştirakçılarını partiyanın fəaliyyətində daha da yaxından iştirak etməyə çağırıb.

A report-election meeting of the Sabail district branch of the New Azerbaijan Party was held + Photo Oct 20, 2021 | 13:00 / Conferences, assemblies
On October 19, a report-election meeting of the first party organization of the YAP Sabail district organization "Izzet Nabiyev Street 11" was held. The chairman of the first party organization Irada Huseynova made a report and spoke about the work done since the VI congress of the organization and the tasks ahead. I.Huseynova said that YAP members in the organization actively participate in events held at the national level, as well as regional events. The report was widely discussed and considered satisfactory. Then a new governing body of the party organization was elected.
Mukhtar Naghiyev, chairman of the Sabail district branch of the New Azerbaijan Party, praised the report and the activities of the first party organization. Speaking about the well-thought-out and purposeful policy pursued by President Ilham Aliyev in the field of education, Naghiyev said that substantial work is being done in our country to turn oil capital into human capital. The improvement of the material and technical supply of our educational institutions has always been in the focus of President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva. Naghiyev said that during the 44-day war, President Ilham Aliyev ignored any external pressures: "The period since 2003, when President Ilham Aliyev led the country, has entered the history of Azerbaijan as a period of comprehensive and rapid development. Without a doubt, the preservation of political stability, the existing economic development, and comprehensive progress was not an easy task. The slogan "Karabakh is Azerbaijan and exclamation point" announced by the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev was a call to victory. The great mobilization demonstrated by our society during the 44-day war united our people closely around the head of state." Congratulating the newly elected chairman and deputy chairman, M.Naghiyev wished success to the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, and encouraged the participants to be more involved in the activities of the party.