YAP Səbail Sünbül ərazi partiya təşkilatının yeni üzvlərinə vəsiqələr təqdim olunub + Foto Apr 04, 2023 | 09:23 / Konfranslar, iclaslar
Aprelin 3-də AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Səbail rayon Sünbül ərazi partiya təşkilatının növbəti iclası keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova qeyd edib ki, bu gün müstəqil Azərbaycan bütün sahələrdə dinamik inkişafını davam etdirir. Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi müdrik daxili və xarici siyasət Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə qısa zaman ərzində ərazi bütövlüyümüzün bərpası iqtisadiyyatımızın davamlı inkişafı üçün yeni imkan və perspektivlər açıb. İşğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda bərpa-quruculuq işləri, infrastruktur layihələrinin icrası uğurla davam etdirilir. O bildirib ki,Yeni Azərbaycan Partiyası yarandığı gündən bəri ümumxalq partiyasına çevrilib, fəaliyyət göstərdiyi müddətdə Azərbaycanın inkişafı naminə çalışıb. Partiya Azərbaycanın ağır günlərində yaranıb. Həmin dövrlərdə Azərbaycanın gələcəyini düşünən 91 ziyalı “Səs” qəzetində Ulu öndər Heydər Əliyevə belə bir partiyanın yaradılması üçün müraciət edib. Biz fəxr edirik ki, Azərbaycanın o çətin dövründə başda mərhum akademik Cəlal Əliyev olmaqla bizim institutun bir çox əməkdaşları da ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak ediblər. Tarixə məşhur “91-lərin müraciəti” kimi düşmüş həmin məşhur müraciəti imzalayan ziyalılar arasında institutumuzun alimləri də olub.
Tədbirdə iştirak edən YAP Səbail rayon təşkilatının Sədri Muxtar Nağıyev  partiyanın yaranma tarixindən, partiyanın qurucusu Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan tarixindəki misilsiz xidmətlərindən, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə partiyanın bu gün gördüyü işlərdən, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Qələbədən bəhs edib. Muxtar Nağıyev Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakına görə akademik İradə Hüseynovaya təşkilatın Fəxri fərmanını təqdim edib. Daha sonra partiyaya yeni qəbul olunmuş şəxslərə üzvlük vəsiqələri verilib.
Tədbirdə YAP veteranlar şurasının üzvü, məşhur “91-lər”dən olan AMEA-nın müxbir üzvü, prof. İbrahim Əzizov, Birinci Qarabağ müharibəsinin veteranı b.ü.f.d., dos. Nurməmməd Mustafayev, b.ü.f.d. Aynura Paşayeva, b.ü.f.d., dos. Ulduza Qurbanova çıxış ediblər. Tədbirin sonunda YAP-ın yeni üzvləri ilə birlikdə xatirə şəkli çəkilib.

Вручены билеты новым членам территориальной партийной организации «Сунбул» Сабаилинского района партии «Ени Азербайджан» + Фото Апр 04, 2023 | 09:23 / Конференции, встречи
3-го апреля в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР состоялось очередное собрание территориальной партийной организации «Сунбул» партии «Ени Азербайджан» Сабаилинского района. Вице-президент НАНА, генеральный директор института, академик Ирада Гусейнова, открывшая мероприятие вступительной речью, отметила, что независимый Азербайджан сегодня продолжает динамично развиваться во всех сферах. Мудрая внутренняя и внешняя политика, определенная общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, успешно продолжается Президентом Азербайджанской Республики господином Ильхамом Алиевым. Восстановление нашей территориальной целостности в короткие сроки под руководством Верховного Главнокомандующего открыло новые возможности и перспективы устойчивого развития нашей экономики. На освобожденных от оккупации землях успешно продолжаются ремонтно-строительные работы и реализация инфраструктурных проектов. Она отметила, что партия «Ени Азербайджан» с момента своего основания стала национальной партией и за время своего существования работала на благо развития Азербайджана. Партия создавалась в тяжелые дни Азербайджана. В то время 91 интеллигент, думающий о будущем Азербайджана, обратился в газете «Сес» к великому лидеру Гейдару Алиеву с просьбой о создании такой партии. Мы гордимся тем, что многие сотрудники нашего института, особенно покойный академик Джалал Алиев, активно участвовали в общественно-политической жизни страны в тот трудный для Азербайджана период. Ученые нашего института были в числе интеллигентов, подписавших это знаменитое обращение, вошедшее в историю как знаменитое «обращение 91-го».Председатель Сабаильской региональной организации партии «Ени Азербайджан» Мухтар Нагиев, принявший участие в мероприятии, рассказал об истории партии, беспримерных заслугах основателя партии Гейдара Алиева в истории Азербайджана, о работе, проделанной партией под руководством Президента. Ильхама Алиева, и о Победе, одержанной в 44-дневной Отечественной войне. Мухтар Нагиев вручил почетную грамоту организации академику Ираде Гусейновой за ее активное участие в общественно-политической жизни Сабаильского района организации партии «Ени Азербайджан». Позже партбилеты были выданы новым членам принятым в партию.На мероприятии выступили член Совета ветеранов партии «Ени Азербайджан», член-корреспондент НАНА от знаменитой «91», проф. Ибрагим Азизов, ветеран Первой карабахской войны, д.ф.п.б., доц. Нурмамед Мустафаев, д.ф.п.б. Айнура Пашаева, д.ф.п.б., доц. Улдуза Гурбанова. В завершение мероприятия было сделано памятное фото с новыми членами «Ени Азербайджан».