YAP Səbail Sünbül ərazi partiya təşkilatının yeni üzvlərinə vəsiqələr təqdim olunub + Foto Apr 04, 2023 | 09:23 / Konfranslar, iclaslar
Aprelin 3-də AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Səbail rayon Sünbül ərazi partiya təşkilatının növbəti iclası keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova qeyd edib ki, bu gün müstəqil Azərbaycan bütün sahələrdə dinamik inkişafını davam etdirir. Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi müdrik daxili və xarici siyasət Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə qısa zaman ərzində ərazi bütövlüyümüzün bərpası iqtisadiyyatımızın davamlı inkişafı üçün yeni imkan və perspektivlər açıb. İşğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda bərpa-quruculuq işləri, infrastruktur layihələrinin icrası uğurla davam etdirilir. O bildirib ki,Yeni Azərbaycan Partiyası yarandığı gündən bəri ümumxalq partiyasına çevrilib, fəaliyyət göstərdiyi müddətdə Azərbaycanın inkişafı naminə çalışıb. Partiya Azərbaycanın ağır günlərində yaranıb. Həmin dövrlərdə Azərbaycanın gələcəyini düşünən 91 ziyalı “Səs” qəzetində Ulu öndər Heydər Əliyevə belə bir partiyanın yaradılması üçün müraciət edib. Biz fəxr edirik ki, Azərbaycanın o çətin dövründə başda mərhum akademik Cəlal Əliyev olmaqla bizim institutun bir çox əməkdaşları da ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak ediblər. Tarixə məşhur “91-lərin müraciəti” kimi düşmüş həmin məşhur müraciəti imzalayan ziyalılar arasında institutumuzun alimləri də olub.
Tədbirdə iştirak edən YAP Səbail rayon təşkilatının Sədri Muxtar Nağıyev  partiyanın yaranma tarixindən, partiyanın qurucusu Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan tarixindəki misilsiz xidmətlərindən, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə partiyanın bu gün gördüyü işlərdən, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Qələbədən bəhs edib. Muxtar Nağıyev Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakına görə akademik İradə Hüseynovaya təşkilatın Fəxri fərmanını təqdim edib. Daha sonra partiyaya yeni qəbul olunmuş şəxslərə üzvlük vəsiqələri verilib.
Tədbirdə YAP veteranlar şurasının üzvü, məşhur “91-lər”dən olan AMEA-nın müxbir üzvü, prof. İbrahim Əzizov, Birinci Qarabağ müharibəsinin veteranı b.ü.f.d., dos. Nurməmməd Mustafayev, b.ü.f.d. Aynura Paşayeva, b.ü.f.d., dos. Ulduza Qurbanova çıxış ediblər. Tədbirin sonunda YAP-ın yeni üzvləri ilə birlikdə xatirə şəkli çəkilib.

Cards were presented to the new members of the YAP Sabail Sunbul territorial party organization + Photo Apr 04, 2023 | 09:23 / Conferences, assemblies
On April 3, the next meeting of the New Azerbaijan Party (YAP) Sabail district Sunbul territorial party organization was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the MSE RA. The general director of the Institute, vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova, opened the event, then noted that independent Azerbaijan continues its dynamic development in all fields today. The wise domestic and foreign policy defined by the National Leader Heydar Aliyev is successfully continued by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev. The restoration of our territorial integrity in a short time under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief has opened up new opportunities and perspectives for the sustainable development of our economy. Reconstruction and repair-construction and implementation of infrastructure projects are being successfully continued in our lands freed from occupation. He said that the New Azerbaijan Party has become a national party since its foundation and worked for the development of Azerbaijan during its existence. The party was created in the difficult days of Azerbaijan. At that time, 91 intellectuals thinking about the future of Azerbaijan appealed to the great leader Heydar Aliyev in the "Ses" newspaper for the creation of such a party. We are proud that many employees of our institute, especially the late academician Jalal Aliyev, actively participated in the social and political life of the country during that difficult period of Azerbaijan. Scholars of our institute were among the intellectuals who signed that famous appeal, which went down in history as the famous "91's appeal".
Mukhtar Naghiyev, Chairman of the YAP Sabail regional organization, who participated in the event, talked about the history of the party, the unparalleled services of the party's founder Heydar Aliyev in the history of Azerbaijan, the work done by the party under the leadership of President Ilham Aliyev, and the Victory won in the 44-day Patriotic War. Mukhtar Nagiyev presented the Order of Honor of the organization to academician Irada Huseynova for her active participation in the social and political life of the Sabail district organization of the New Azerbaijan Party. Later, membership cards were given to newly admitted party members.
At the event, a member of the YAP Veterans’ Council, a correspondent member of ANAS from the famous "91s", prof. Ibrahim Azizov, a veteran of the First Karabakh War, PhD, Assoc. Nurmammad Mustafayev, PhD Aynura Pashayeva, Ph.D., Assoc. Ulduza Gurbanova made speech. At the end of the event, a commemorative photo was taken with the new members of YAP.