MAGİSTRATURADA DƏRSLƏRƏ START VERİLİB + Foto Sen 20, 2023 | 12:07 / Dərslər
Bakı Dövlət Universiteti ilə AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiylar İnstitutu arasında əməkdaşlıq əlaqələri keçən əsrin 80-ci illərdən akademik Cəlal Əliyev tərəfindən qoyulmuş və hal-hazırda institutn baş direktoru akademik İradə Hüseynova tərərfindən uğurla davam etdirilir. Hər il institutun alimləri universitetdə tədris prosesində, magistr hazırlığında iştirak edir, tələbələr institutun elmi-tədqiqat laboratoriyalarında istehsalat təcrübəsi keçirlər.
16 mart 2023-cü il tarixində Bakı Dövlət Universiteti ilə Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu arasında elmi-tədqiqat üzrə fəaliyyətlərin birgə həyata keçirilməsinə dair Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.
Bu il AMEA-nın Prezidentinin 01.09.2023-cü il tarixli 205 saylı əmri ilə  “Molekulyar biologiya”, “Biotexnologiya”, “Biokimya” və “Bitki fiziologiyası” ixtisasları üzrə institutda təhsil alan 12 magistrantın Bakı Dövlət Universitetinə köçürülməsi ilə əlaqədar tədris prosesinə həm universitetin, həm də institutun professor-müəllim heyəti cəlb olunubdur. Artıq magistrantların dərslərinə start verilib. İnstitutun tədris auditoriyalarında Molekulyar biologiyanın tədqiqat metodları, Bioloji siqnalların ötürülməsinin molekulyar mexanizmləri və Molekulyar fitopatologya fənləri üzrə dərslər aparılıb.   İnstitutn baş direktoru akademik İradə Hüseynova tələbələri salamlayaraq onlara yeni tədris ilində uğurlar arzulayıb.

Master's courses have started at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Sep 20, 2023 | 12:07 / Lessons
The relations between Baku State University and the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies were established by academician Jalal Aliyev in the 80s of the last century and are currently being successfully continued by academician Irada Huseynova, the Director General of the institute. Every year, the scientists of the institute take part in the teaching process at the university, in master's training.  Students have internships in the laboratories of the institute. On March 16, 2023, a Memorandum of Understanding was signed between Baku State University and the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies on the joint implementation of scientific research activities. This year, according to the order of the President of ANAS No. 205 dated 01.09.2023, 12 graduate students majoring in "Molecular Biology", "Biotechnology", "Biochemistry" and "Plant Physiology" were transferred to Baku State University. Therefore, both the university and the institute's teaching staff were involved in the educational process. Classes for graduate students have already started. In the lecture halls of the institute, classes were conducted on the research methods of molecular biology, molecular mechanisms of biological signal transmission, and molecular phytopathology. Academician Irada Huseynova, the Director General of the institute, greeted the students and wished them success in the new academic year.