AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda magistrantlar üçün distant tədris təşkil edilib + Foto Apr 02, 2020 | 13:07 / Dərslər
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin AMEA-nın magistrantları üçün distant (məsafədən) tədrisin təşkil edilməsi haqqında Sərəncamına əsasən Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda təhsil alan magistrantlar üçün distant tədrisə başlanılıb. Hazırda institutda 15 magistr, o cümlədən I kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə 3, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 3, “Nanobiotexnologiya” ixtisası üzrə 1 nəfər, II kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Azərbaycan bölməsində 3 nəfər, rus bölməsində 1 nəfər, “Biokimya” ixtisası üzrə 2 nəfər magistr təhsil alır. İnstitutda tədris prosesinə cəlb edilmiş professor-müəllim heyəti sillabuslarda nəzərdə tutulan mövzuların tədrisini elektron telekоmmunikasiya vasitələri əsasında həyata keçirirlər. İnstitut rəhbərliyi keçilən dərslərə “online” rejimində bir-başa qoşularaq nəzarət edir. Eyni zamanda professor-müəllim heyəti tərəfindən hazırlanmış dərs vəsaitləri (mühazirə mətnləri və təqdimatlar) elektron formada AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin Magistratura şöbəsinə təqdim edilir.
Qeyd etmək lazımdır ki, Azərbaycan Respublikasının ərazisində yeni növ koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə 2020-ci il mart ayının 3-dən bütün təhsil müəssisələrində olduğu kimi, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda da tədris prosesi müvəqqəti dayandırılıb.

Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS organized distance learning for master’s students + Photo Apr 02, 2020 | 13:07 / Lessons
According to the Order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev on the organization of distance learning for master’s students of ANAS, distance learning was organized at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. At present, there are 15 master’s students at the institute, including first-year students-3 students majoring in “Molecular Biology”, 2 students majoring in “Biochemistry”, 3 students majoring in “Biotechnology”, 1 student majoring in “Nanobiotechnology”; second-year students-3 students majoring in “Molecular Biology” in Azerbaijani section, 1 student in russian section, 2 students majoring in “Biochemistry”. The teaching staff involved in the teaching process teaches the topics covered in the syllabus based on electronic telecommunications. The directory of the institute monitors the lessons by connecting them online. At the same time, teaching aids (lecture texts and presentations) prepared by the teaching staff are submitted in electronic form to the Magistracy Department of the Office of Science and Education of the Presidium of ANAS.
It should be noted that in order to prevent the spread of new types of coronavirus infection in the territory of the Republic of Azerbaijan, from March 3, 2020, as in all educational institutions, the teaching process at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS was temporarily suspended.