Pandemiya dövründə İslam dünyasında təhsil müəssisələrinin könüllü inkişafı mükafatı təsis edilib İyl 10, 2020 | 13:03 / Maraqlı məlumatlar
İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) və Həmdan bin Rəşid əl Məktum Fondu COVID-19 pandemiyası dövründə İslam ölkələrində təhsil müəssisələrinin inkişafına könüllü töhfə verən fərdlər və təşkilatlar üçün mükafat təsis edib.
ha.ae saytının məlumatına görə, bunu ICESCO-nun Baş direktoru Salim əl-Malik bəyan edib. Onun sözlərinə görə, 300 min dollar məbləğində vəsait ayrılacaq mükafat pandemiya dövründə innovativ və inklüziv təhsilin inkişafına töhfə verəcək üç subyektə təqdim olunacaq.
Həmdan Fondunun baş katibi Camal Əl Məhairi qeyd edib ki, dekabrın 17-də yekun vurulacaq müsabiqənin hər üç qalibinə 100 min dollar məbləğində mükafat veriləcək. Müsabiqədə ayrı-ayrı fərdlər, xeyriyyə təşkilatları, könüllülər institutları və donorlar iştirak edə bilər.
Təhsil müəssisələrinin inkişafı layihələri və görülmüş işlərlə bağlı hesabatlar ha.ae/en/icesco veb-saytında təqdim ediləcək.
Hesabatlarda son üç il ərzində təhsil müəssisələri üçün binaların tikilməsi, onların zəruri avadanlıqlarla təchizi, COVID-19 pandemiyası şəraitində təhsilin davamlılığının təmini üzrə məsələlər əks olunmalıdır.

Award for the voluntary development of educational institutions in the Islamic world during the pandemic Jul 10, 2020 | 13:03 / Interesting information
Islamic Organization for Education, Science and Culture (ISESCO) and the Hamdan Bin Rashid Al Maktoum Foundation have established an award for individuals and organizations that have voluntarily contributed to the development of educational institutions in Muslim countries during the COVID-19 pandemic.
According to ha.ae, this was stated by the Director General of ISESCO Salim al-Malik. For this purpose, 300,000 US dollars will be allocated, which will be awarded to three entities that have contributed to the development of innovative and inclusive education during the pandemic.
The Secretary General of the Hamdan Foundation, Jamal Al Makhairi, noted that the competition will end on December 17. Each of the three winners will be awarded a prize of $ 100 thousand. Individuals, charities, volunteer centers, and donors can participate in the competition.
Educational development projects and progress reports will be posted on ha.ae/en/icesco.
The reports should reflect such issues as the construction of buildings for educational institutions over the past three years, their equipping with the necessary equipment, measures aimed at ensuring the duration of education in the context of the COVID-19 pandemic, etc.